Ei ois pitäny niin tehä. Halusin vähän leikitellä.
Anteeksi kun johdin sua harhaan. :(
Anonyymi
45905
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Saat anteeksi, jos kerrot milloin ja miten sen teit. Olen nyt kysymysmerkkinä.
Ei kukaan täällä tiedä kuka olet 😄
Jep
Leikittelit mun tunteilla! Oliko se vaan leikkiä? Olet julma ja sydämetön...
Kaikki sitä tekee jotka täällä palstalla on.. sinä myös ystäväiseni
En ole ystäväsi.
Olikohan sarkasmia..?
Olet sairas ihminen. Mitä saat siitä itsellesi, kun leikittelet toisella ihmisellä???
Teetkö itse samaa?
Rakastan sitä tunnetta kun joku nainen ihastuu muhun ja itse en tunne mitään toista kohtaan.
Mä en leiki kenenkään tunteilla. Täällä on näitä sivustahuutelijoita. Parhaan vastauksen saa varmasti kysymällä henk kohtasesti.. moi
Ootko varma, ettei se nainen tee sulle samoin?
Ei tee, haluaa mut ja mä kiusaan!
Toivottavasti lukee tämän eikä enää halua sua. Saat vielä kaiken takaisin moninkertaisena.
Ärsyttävä tyyppi.
Rakastat kuoleman tunnetta.
Miten kukaan nainen voisi lukea ja lakata haluamasta kun kukaan ei tiedä kuka ap on?
Niin elämässä aina saa. Ei välttämättä häneltä jota on kiusannut, mutta joltain toiselta kyllä ja korkojen kera.
Tämä pitää palstalla täysin paikkansa. Vaikka olisit kuinka ystävällinen niin täällä sen joku kääntää toisin ja maksaa hyvän pahalla. Ihan sairas paikka tämä.
Niinpä. Joku nainen voi kolahtaa tosi pahasti ja nainen ei välitä miehestä minkään vertaa, mies saa maistaa omaa lääkettään.
Taidat olla tehnyt sen monelle naiselle aiemminkin, et ole rakastanut kehenkään ikinä.
Hyvä kysymys.
Anteeksi pyydetään kasvotusten, jos on anteeksipyydettävää (oikeaa). Täällä pyynnöt ei kohdistu oikein ja lisäksi palsta on täynnä tarkoituksella sotkijoita.
Itse luotan ihmisen ilmeiden vilpittömyyteen enemmän kuin irrallisiin sanoihin. Sama pätee anteeksipyyntöjen lisäksi muihin sanoihin.
Kukakohan tän alotuksen on kirjoittanut?
Itsellä on tunteita mutta juttu taitaa olla mahdoton molempien elämäntilanteiden takia. Päässä kaaos ollut näiden tunteiden takia kun ei yhtään tiedä mitä toinen haluaa. Molemmat liian epävarmoja lähestymään.
Et sä harhaan johtanut muita kuin ittees.
Miksi halusit leikitellä? Tämä aloittajalle.
Vaikea uskoa että se tämän kirjoittaisi. Vettä on sen verta virrannut.
En enää muista mitään silloinhan kaikki on siinä?
Kannattiko? Tulet katumaan leikittelyäsi vielä edessä päin kun tajuat että menetit viimeisetkin mahdollisuudet ihmiseen jonka kanssa olisit saavuttanut kaiken.
Pilkka käy omaan nilkkaasi.
Tuskinpa kyseinen nainen on sua kohtaan tosissaan mitään tuntenutkaan...
Pleijerille on tärkeintä että pillua riittää nakkia naurattamaan.
Hän ei saanut, eikä tule koskaan saamaankaan. Oman käden onni, hänen kohtalonsa ikuisesti.
Ohhoh, mitä itsevarmuutta! Saavuttanut kaiken?!
Kuuntele nyt vielä mascaran erittäin hyvä ellei täydellinen kappaletta ja tuijota itseäsi peilistä! 😂
Taitaa olla myöhäistä korjata, jos toinen jo astui harhaan ja jäi sinne.
Jep, noin on. Haavat on niin syvät ja luottamus niin ohutta etten anna anteeksi tai tule olemaan hänen elämässään.
No nyt on oikeasti harhat kovat jollain kommentista päätellen.
Jaa, no tää leikkikalu vaihtaa nyt sitte tästä hiekkalaatikkoo, se on moro.
Niin minäkin johdin sinua.
Saat anteeksi.
Leiki ja menetät hänet tai vielä pahempaa... Ajat hänet ennen aikaiseen kuolemaan. Sitäkö aloittaja haluat?
Ei haittaa..
No, ei tuo varmasti ollut kovin paha teko. Tottakain olisi ollut kiva jutella ihan kunnollakin.
Aloittajalle: lienet nyt sitten hyvin tyytyväinen itseesi? Mukavia värinöitä ja silleen? Nauti nyt saavuttamastasi tilasta täysin rinnoin tai pallein!
En tiedä kenelle kirjoitat, mutta ei kukaan ole minua johtanut harhaan jos tarkoitat jotain tunteisiin liittyvää. Ainoa johon todella olin ihastunut on jo kymmeniä vuosia tuntemani ihminen. Itkin usein sen takia ettei hän halunnut olla tekemisissä kanssani. Hänen jälkeen ei ole ollut ketään keneen olisin halunnut tutustua. Tämän vuoden keväällä kiinnostuin muutamasta ihmisestä, mutta näin heidät vain ohimennen. Nyt on sellainen mieli että parisuhde on alkanut kiinnostaa, jos löytyy sopiva muutaman vuoden ikäerolla.
Kiitos seisoo lopussa. Oon jo sinut asioiden monien ja taakse jäi useampi kuin moni. Alun alkaen en tiennyt juuri mistään mitään mitä on tapahtunut ja olinkin valmis moneen sovintoon mutta kun totuus alkoi valjeta niin sitä myöden viimeinenkin toivo mistään siis mistään kaikkosi kuin pieru Saharaan. Elämä 💖
Ihminen harhautuu joskus tunneviidakossa, ei se ole vakavaa vaan hetkiä jotka jää muistoarkistoon. Rakkaus ei koskaan satuta, se voimaanuttaa ja saa ihmisen onnelliseksi. Mutta jos on mieleltään heiveröinen, en osaa käsitellä ihmisen perustunteita.