Androidit on ylikuumuvia ja niitä hidastetaan, snapdragon on ylisurkea prosessori ja sen takia niitä ei kenenkään tulisi ostaa kun ne kuumuu.
One plus hidastaa tahalleen puhelimiaan.
Tonninpuhelimia hidastetaan eikä ne toimi, sairasta maksaa roskasta
https://www.puhelinvertailu.com/uutiset/2021/07/19/snapdragon-888-ylikuumeneminen
One plus hidastaa tahalleen puhelimiaan.
Tonninpuhelimia hidastetaan eikä ne toimi, sairasta maksaa roskasta
https://www.puhelinvertailu.com/uutiset/2021/07/19/snapdragon-888-ylikuumeneminen
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei niitä hidasteta:)
Miiten vaan uutisissa näin kerrotaan, miten voit kieltää vaikka vaikka näin kerrotaan uutisoinnissa?
Melko lammastelua Vapuselta taas
no ainakin eräs palstalla lovasti tyrkytetty puhelin valmistaja on ilmoittanut kuumenisen takia hidastavansa. Koskee huippuluureja.
Se on hyvä asia:)
Vai on se puhelimien hidastaminen nyt hyvä asia
Onhan se kun ei kuumu liikaa:). Hidastuneisuutta ei edes näe käytössä.
Aha, eli Vapusen mielestä nyt onkin hyvä asia kun myydään spekseiltään tehokkaampaa laitetta mitä hidastetaan jälkeenpäin.
Miten se tuo mieli heitteleekin, olet haukkunut iPhonessa tietämättä mistään mitään hidastumisesta, iPhonessa akun huonontuessa puhelin hidastaa prossua mutta senkin saa valita hidastaako, olet sano ut että huono asia ja nyt onkin hyvä asia kun on kyse OnePlus mallista jossa ilman lupaa hodastetaan prossua ja tyhmille myydään spekseiltään tehokkaampana.
Idiotismi, idiotismi
DIS informaatioita.
Täyttä faktaa
Harvoin näkee näin huonoa provoa! ihan p.rseestä. IPHONE ON P.SKA
Mitä provoa tuossa uutisessa on?