Suomalaisten mielestä Sanna Marin on vuosituhannen paras pääministeri. Meidän keskustalaistenkin kannattaa olla ylpeitä punamultahallituksemme johtajasta. Hän on todellinen asiajohtajia, jonka karisma kasvaa työn touhussa.
Vuosituhannen paras pääministeri
9
101
Vastaukset
- Anonyymi
Sannan menestys ei ole keskustalta pois. SDP:n ja keskustan äänestäjät ovat pitkälle ei porukkaa. Olli presidentiksi! Sanna jatkakoon pääministerinä Mari II -hallituksessa keskustan ollessa mukana!
- Anonyymi
Ei kepulainen voi olla muun puolueen edustajasta ylpeä. Olkoonkin tämä miten etevä tahansa. Kepuli on kiero, itsekäs ja kateellinen.
- Anonyymi
Mitenkähän marin selittää tuleville sukupolville.. Kun kysyvät.. Miksi söitte meidän leivät.. Miksi otitte velkaa velan päälle.. Teidän takia suomi joutuu leikkaa kaikesta 20-30pro..tälläsen perinnön punatatti haluaa jättää tuleville veron maksajille.
- Anonyymi
Suomalaiset kyllä muistavat, miten hyvin Marin hoiti koronakriisin. Yrityksiä ja työpaikkoja pidettiin pystyssä valtion tuilla, jotta lasten vanhemmat pystyivät perheensä elättämään. Velka kasvoi, mutta niin se kasvoi kaikissa muissakin maissa. Korot ovst matalat ja veloista kyllä selvitään työtä tekemällä.
Ei Mari oikea johtaja ole, pelkkä puhuva pää vain. Hän on myös älykkyydeltään alempaa keskitasoa, joka estää kehittymisen hyväksi johtajaksi.
- Anonyymi
Millä kompetenssilla aliupseeri näin kertoo? Kyseessä on sentään monet näytöt antanut ja kiperät tilanteet selvittänyt pääministeri.
- Anonyymi
Eipähän huonommin enää voisi olla nyky Suomen asiat.
Mitä Sanna Marin on saanut aikaiseksi, kuin coronan, kansantaudit.
Työttömyyden ja perseaukiisen kansan.
Valtion velka.
Hinnat pilviin, sitä se tietää vihreä-siirtymä, perseaukiisia, perseaukiisista, työtä, virkoja perseaukiisten piiritarkastajille, eikä yhtään mitää muuta.
Katsokaa vaan, kohta pajatetaan, että kaikki on kallista ja rahalla ei saa mitää, kuin rupija persiiseensä. Likka ei muuta, kuin syö ja haisee, raapii persettään ja haistelee näppejään, uskokaa tai elkää, niin se vaan on.- Anonyymi
Onpas hänellä mahtavat voimat, kun tauditkin synnyttää. Jumalasta seuraava?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512274Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖261117Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut83998Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt55922Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914- 68883
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me127867Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10783vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22783Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49769