https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/other/45-vuotias-mies-pahoinpideltiin-kuoliaaksi-kuopiossa-yksi-lyönti-riitti-viemään-hengen/ar-AAMCdNn?ocid=msedgdhp&pc=U531
Kuopion Kellokujalla tapahtui sunnuntaina aamuyöstä kello 02:00 aikoihin pahoinpitely, jonka seurauksena 45 -vuotias kuopiolainen mies menehtyi.
Paikallisen pubin edustalla uhrilla ja toisella miehellä oli ollut sanaharkkaa. Paikalle oli tullut kolmekymppinen siilinjärveläinen mies, joka oli alkanut puolustaa sanaharkan toista osapuolta ja hän oli lyönyt yhden kerran kuopiolaismiestä nyrkillä kasvoihin. Kuopiolainen mies oli lyönnin seurauksena kaatunut maahan ja jäänyt niille sijoilleen. Myöhemmin sairaalassa miehen todettiin menehtyneen.
Poliisi on alkuviikosta kuullut useita tapauksen nähneitä todistajia. Oikeustieteelliset tutkimukset ovat vahvistaneet, että uhri ei ole menehtynyt häneen kohdistuneesta lyönnistä, vaan kuolettava vamma on tullut hänen pään iskeytyessä katuun lyönnin jälkeisen kaatumisen yhteydessä.
Tapausta tutkitaan rikosnimikkeillä törkeä pahoinpitely ja törkeä kuolemantuottamus. Poliisi ei esitä rikoksesta epäiltyä siilinjärveläistä miestä vangittavaksi, koska epäilty on omalta osaltaan selvittänyt tapauksen ja muita perusteita vangitsemiselle ei ole.
45-vuotias mies pahoinpideltiin kuoliaaksi Kuopiossa yksi lyönti riitti viemään hengen
4
994
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki johtuu siitä että täällä vanhemmilla ei ole aikaa kasvattaa jälkikasvuaan. Urakeskeisiä paskiaisia. Älkää tehkö lapsia jos ette huolehdi niistä.
- Anonyymi
Aenut ura lööttyy alushoosuloesta:D:D:D Nyt kyllä läjjäätti semmosen vitsin jotta meekäpoejjan hekotus jatkkuu iltapäevvään:D:D Kyllä myö savolaeset osattaan:D:D:D
- Anonyymi
Hei sinä eurojackpotti voittaja.Nyt tarvitsen rahaa yhtä oikeusjuttu varten.Tiedän et tämä törkeää pyytää ,mutta tämä koskee koko Suomea.Tämä olisi ensimmäinen juttu Suomessa.Pitäisi haastaa lääkärit oikeuteen masennuslääkkeistä.Muuten tämä masennuslääkkeiden liika syöttäminen ei lopu.Tässä perustelu miksi tarvitsen rahaa.Olisiko kukaan halukas auttamaan summa olisi 1300euroa.Olisiko joku muu halukas auttamaan en pyytäisi ellei olisi pakko.Voisitte ottaa yhteyttä Capehill Helsinki ja sanoa et maksaja löytyy täältä.Kiitos paljon avusta.
- Anonyymi
Täällä siilissä on ko. lääkkeiden syöjiä niin paljon ketä pitäisi auttaa mutta mieluummin käytän rahani omaan hyvinvointiin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1858509
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264608- 504168
- 593702
- 513176
- 502930
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262646- 382414
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv382103- 292086