45-vuotias mies pahoinpideltiin kuoliaaksi Kuopiossa yksi lyönti riitti viemään hengen

Anonyymi

https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/other/45-vuotias-mies-pahoinpideltiin-kuoliaaksi-kuopiossa-yksi-lyönti-riitti-viemään-hengen/ar-AAMCdNn?ocid=msedgdhp&pc=U531

Kuopion Kellokujalla tapahtui sunnuntaina aamuyöstä kello 02:00 aikoihin pahoinpitely, jonka seurauksena 45 -vuotias kuopiolainen mies menehtyi.
Paikallisen pubin edustalla uhrilla ja toisella miehellä oli ollut sanaharkkaa. Paikalle oli tullut kolmekymppinen siilinjärveläinen mies, joka oli alkanut puolustaa sanaharkan toista osapuolta ja hän oli lyönyt yhden kerran kuopiolaismiestä nyrkillä kasvoihin. Kuopiolainen mies oli lyönnin seurauksena kaatunut maahan ja jäänyt niille sijoilleen. Myöhemmin sairaalassa miehen todettiin menehtyneen.

Poliisi on alkuviikosta kuullut useita tapauksen nähneitä todistajia. Oikeustieteelliset tutkimukset ovat vahvistaneet, että uhri ei ole menehtynyt häneen kohdistuneesta lyönnistä, vaan kuolettava vamma on tullut hänen pään iskeytyessä katuun lyönnin jälkeisen kaatumisen yhteydessä.

Tapausta tutkitaan rikosnimikkeillä törkeä pahoinpitely ja törkeä kuolemantuottamus. Poliisi ei esitä rikoksesta epäiltyä siilinjärveläistä miestä vangittavaksi, koska epäilty on omalta osaltaan selvittänyt tapauksen ja muita perusteita vangitsemiselle ei ole.

4

988

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikki johtuu siitä että täällä vanhemmilla ei ole aikaa kasvattaa jälkikasvuaan. Urakeskeisiä paskiaisia. Älkää tehkö lapsia jos ette huolehdi niistä.

      • Anonyymi

        Aenut ura lööttyy alushoosuloesta:D:D:D Nyt kyllä läjjäätti semmosen vitsin jotta meekäpoejjan hekotus jatkkuu iltapäevvään:D:D Kyllä myö savolaeset osattaan:D:D:D


    • Anonyymi

      Hei sinä eurojackpotti voittaja.Nyt tarvitsen rahaa yhtä oikeusjuttu varten.Tiedän et tämä törkeää pyytää ,mutta tämä koskee koko Suomea.Tämä olisi ensimmäinen juttu Suomessa.Pitäisi haastaa lääkärit oikeuteen masennuslääkkeistä.Muuten tämä masennuslääkkeiden liika syöttäminen ei lopu.Tässä perustelu miksi tarvitsen rahaa.Olisiko kukaan halukas auttamaan summa olisi 1300euroa.Olisiko joku muu halukas auttamaan en pyytäisi ellei olisi pakko.Voisitte ottaa yhteyttä Capehill Helsinki ja sanoa et maksaja löytyy täältä.Kiitos paljon avusta.

      • Anonyymi

        Täällä siilissä on ko. lääkkeiden syöjiä niin paljon ketä pitäisi auttaa mutta mieluummin käytän rahani omaan hyvinvointiin.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      26
      3428
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      77
      1670
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      81
      1181
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      155
      1128
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      961
    6. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      52
      947
    7. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      179
      906
    8. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      902
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      856
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      139
      795
    Aihe