Jos saisit valita, ottaisitko nyt koronan, joka tappaisi sinut kuukaudessa?

Anonyymi

Kolme ensimmäistä viikkoa kärsisit kohtalaisesti kuumeesta ja hengitysvaikeuksista, mutta viimeisen viikon olisit käytännössä tajuttomana ja uinuisit pois tästä maailmasta.

Itse en halua kuolla enkä edes ole masentunut, mutta olisin valmis kuolemaankin, jos sikseen tulee. Tämä maailma on ihan kieroutunut ja menee koko ajan vain kuvottavampaan ja kammottavampaan suuntaan.

Olen uskossa. Kuoltuani pääsen taivaaseen Jumalan luo.

Muut kuolinsyyt ovat paljon pahempia, hitaampia ja enemmän kärsimystä aiheuttavia kuin korona. Sen takia ei sen niin suuri katastrofi olisi jos korona olisi se joka veisi.

Harmi vain että en kuulu mihinkään koronan riskiryhmään. Joten jos saisin sen, olisi se minulla varmaan oireeton tai pelkkä flunssa.

8

282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voikohan deltavarianttiinkin kuolla kuten siihen alkuperäiseen?

      • Anonyymi

        Kyllä kai siihenkin voi kuolla vaikka se on kai lievempi perusterveille eli ei tule neuropuolen oireita.


    • Anonyymi

      En ottaisi koronaa ja vituttaa lukea tällaista vinkumista ja ininää.

      Jos haluat tappaa itsesi, niin siihen tehokkaampiakin konsteja, kuin inistä anonyymipalstalla.

      Koronaan kuolee ihmisiä ja läheisiä, joiden ei todellakaan olisi tarvinnut kuolla ja sitten joku vinkuu täällä tuollaista skeidaa.

      Hyi helvetti.

      • Anonyymi

        "Koronaan kuolee ihmisiä ja läheisiä, joiden ei todellakaan olisi tarvinnut kuolla ja sitten joku vinkuu täällä tuollaista skeidaa."

        Sellaiset hurskastelut sieltä!


    • Anonyymi

      Itsekkin niin masentunut ja saan hillittömiä raivokohtauksia lähes päivittäin että haluaisin tehdä itsemurhan tai ainakin se pyörii mielessä lähes päivittäin. Olen hyvä esimerkki siitä että raha ei tuo onnea eikä sillä saa ostettua hyvää mielenterveyttä. Itselläkin kuollut 2 lähisukulaista viime vuonna (eivät kuolleet koronaan vaan muihin vakaviin sairauksiin).

      Mielenkiintoinen väite kuitenkin tuo että koronaan kuoleminen olis jotenkin helppo tapa lähteä. Eikös se ole verrattavissa hukkumis tai tukehtumiskuolemaan mikä on melko tuskallinen tapa lähteä kun koronassa keuhkot saattaa täyttyä nesteellä ja sitten tukehdut siihen nesteeseen mikä on varmaan helvetin tuskallista. Eikö ennemmin kannattaisi toivoa saavansa vaikka äkkinäisen sydänkohtauksen?

      MasentunutMies

      • Anonyymi

        Tosin itsellä tuo sydänkohtauksen saaminen voi olla melko epätodennäköinen vaihtoehto kun olen vasta 32-vuotias ja tiettävästi perusterve eikä ole edes ylipainoa.

        MasentunutMies


    • Anonyymi

      Kuinka moni muuten uskoo että perusterveellä ihmisellä voi olla suurempi riski kuolla koronarokotteeseen kuin itse koronaan?

      MasentunutMies

    • Anonyymi

      En, mutta ottaisin varuiksi syanidikapselin jos saisi. Sillä olisi nopea poistua kun elämä alkaa olla henkisesti päätepisteessä tai paha fyysinen sairaus etenemässä. Saksalaiset upseerit käyttivät tuota menestyksekkäästi kun olivat sodan lopussa umpikujassa ja tiesivät joutuvansa vankina teloitettaviksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      85
      1818
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      82
      1660
    3. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      49
      1322
    4. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      47
      1255
    5. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      48
      1172
    6. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      115
      1126
    7. Teki mieli

      Huutaa meidän nimet tänne, niin ei jäisi epäselvyyttä. Ikävä sinua urpo.
      Ikävä
      39
      935
    8. Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla

      Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!
      Puolanka
      23
      932
    9. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      59
      912
    10. Paraneeko ilmapiiri nyt?

      Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket
      Hyrynsalmi
      23
      893
    Aihe