on, sykkeet korkealla, päähän ei mahdu mitään kun sinä.
Levotonta, levotonta
Anonyymi
30612
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Ei ne sykkeet varmaan mun lähelläkään hidastuis, vai?
Ei, käyrä näyttäis hyvin pian viivaa.
Ei koskaan koska tahto sydämen on.
Kuin kummallisella levoton muuntui levolliseksi.
Sinä juuri syy.
Mein Fräulein...?
Teet samana minulle vaikkakin osaan myös panikoida kun sydän heittää voltin. Liekö sitten se sisäinen rauha, mein fuhrer?
Sivusta
Kyllä ne siitä ajan kanssa tasoittuu.
Eikö silloin kuuluisi olla hänen lähellään? 🥰
Ei.
Miks ei ?
Kiirehtimällä tulee sekundaa. Ei syytä hoppuilla.
Taitaapi olla omaa syytäsi, ettet ole 🤔
Kiirehtiminen ei ole sitä eikä hukkaa vuosikymmenet, kunnes taas sattuu jotain, ettei voi olla yhdessä. Eikö sitten koskaan voikaan. Se siitä sitten.
Kauanko olet tuntenut hänet?
Hukkaa ? Tarkenna. Miksei voi olla ? Mitä on tapahtunut ?
Kuka ties ja mitä ties , syitä monia ?
En jaksa selittää, liian kauan on hukattua aikaa 😢. Se ei ole hyvä niin. Oikea tietää kyllä. Eikä meillä ole koko elämää aikaa, ei se niinkään mene.
Eikä aikaa saisi / olisi saanut hukata . . .
Ai niin - hänpä halusi kokeilla muita juttuja ja meni muihin naisiin . . .
No, mä en ole avioliitossa, en minkäänlaisessa suhteessa, että tota..
Hänen vika että meni avioon ennenkuin tapasi sinut, niinkö
Ei ei ei, ja miks ylipäätään ’jonkun vika’? Elämä nyt vaan menee noin ja joskus näin, ihan kaikkeen ei aina itse voi vaikuttaa. Hän olkoot aviossa tai olkoot olematta, mun tunteet on mitä ne on, kukaan ei oo kuollut sen takia, maailma jatkaa pyörimistään jneyms. Pääasia että hän edes olis onnellinen elämässään, mä olen onnellinen että hän on edes tälviisiin mun elämässä. Niin kauan kun sydän lyö ja veri kohisee niin on edes haaveet ja pieni toivo. Aurinkoa päivään.
Noihan se menee, tunteille ei voi mitään ja kukin tehköön elämällään mitä haluaa. Toivotaan että on onnellinen ja sinäkin:)
Kun rakasta todella paljon, miten voi olla onnellinen ilman häntä? Toki elämässä hyviäkin hetkiä voi olla. Minulle tämä kesä oli onnellinen, huolimatta siitä, että toivoin sen toteutuvan hänen kanssaan. Mutta on hänen syytään, ettei niin käynyt😢 Eikä väkisin voi mitään olla, siihen tarvitaan kaksi rakstavaa sydäntä.
Vaikka voi toivoa toisen olevan onnellinen, on valtavan surullista ja suorastaan haaskausta, jos todellisia ja syviä tunteita hukataan.
Itsellä kävi aikaa sitten niin, että toinen oli täysin välinpitämätön siitä, kuinka paljon minua satutti ja kuinka julma oli, eikä ymmärrä / tiedä, kuinka paljon jouduinkaan siitä kaikesta maksamaan.
Koitas nyt taas, käyttäytyä!
Käske se pois sieltä päästä
Parasta unohtaa vaan. Levottomuus ei ole hyvä juttu.
En unohda ainakaan vielä ja levottomuus on positiivista, tuntee elävänsä.
Haluaisin vain elää täysin normaalia elämää ilman mitään. Toiveet ei vain näytä koskaan toteutuvan.
Terveisin 35
Voi kun oisit just hän. Mutta enpä usko että on mua lomallansa pahemmin ajatellut..
Hän oli joka päivä mielessäin kun lomiani vietin...
-sivusta vain-
Oletko nainen vai mies?
Oon ymmärtäny, että et halua kuin palstailla
Elämäntapasi on juurtunut sinuun
Haluat käyttää aineita , se on tärkeää
Joten haluan irtautua
Haluan terveen elämän