Mistäs sais luotettavaa tietoa reiki 1 kurssista?
Ja mistä saa tietää että opettajat todella osaavat asiansa?
Olen aiheesta todella KIINNOSTUNUT.
kiitos etukäteen.
Ja mistä saa tietää että opettajat todella osaavat asiansa?
Olen aiheesta todella KIINNOSTUNUT.
kiitos etukäteen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vilkaise seuraava linkki. Itse olen käynyt kurssin tuolla ja opettaja oli todella sydämmellinen ihminen.
http://www.harmoniahuone.com/sari.html
Ennen kuin päätät kenen kurssille menet, tutustu opettajaan. Toisaalta moni kakku päältä kaunis ja ulospäin näytellään mukavaa koska henkilö on saatava omalle kurssille.
Yleensä: mitä vaatimattomampi ihminen, sitä parempi.
http://www.sippoin.com/reiki.html
http://www.reiki-do.info/reiki_masters.html
Kaupallisuus ja reiki ovat minun mielestäni mahdollisimman huono ja epäsopiva yhdistelmä, olihan Usuin alkuperäinen ajatus, että reikin olisi oltava jokaisen saatavilla varallisuudesta riippumatta. Jotkut ovat tämän autuaasti "unohtaneet".
Helsingin Aikuisopistossa on hyviä reikikursseja kohtuuhinnalla. Opettajia on kaksi, joista toisen tiedän hyväksi, toista en tunne.
Vaihtoehtoja:
http://groups.msn.com/KundaliiniReiki
http://personal.inet.fi/koti/sanaya/
Kaupallisuus puuttuu edes joiltain..
Eli onko kukaan käynyt etäkurssia reikistä? Tuolla Sanayan sivulla oli kerrottu mahdollisuudesta siihen, mutta saavuttaako sen tosiaan yksinään ilman kosketusta?
Yksikään noista opeta alkuperäistä Usuin tradition reikiä. Eli mitä ne sitten opettaa...???