saako kissalle antaa keksiä

siinä on suklaan paloja mutta nypittäis ne pois
siis semmosia perus pyöreitä ja vaaleita
1421
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kissan ruoka on lihapitoista,ja eläinrasvaista. Ei,keksiä. Ei sokeria,ei suolaa ei viljaa.
Siis lihansyöjäpetoeläimen vatsa ei kauaa viljaa kestä.
Ja diabetesriski pomppaa ylös.
Kumpi on suis edullusempaa? Sntaa kissan ruokaa,vai maksaa jonkin ajan kuluttua eläinlääkärille,kun kissa on sairas?
Oma kissa saa: Iams nappuloita. Oikeaa kanaa. Tonnikala- katkarapua. Kumpikin suolaton. Ja säännölleen myös tuorelihaa,nautaa useammin,ja sopivien rasvahappijen takia sikaakin.
Lisänä hyvä juomavesi.
Omia herkkujani en anna,ei pidä antaa,eikä saa jos mielin terveen kissan nähdä kymmenen v kuluttuakin!
Yritän ainakin! Korjaisitko ruokinnan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

siinä on suklaan paloja mutta nypittäis ne pois
siis semmosia perus pyöreitä ja vaaleita

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu