Vihreät, näyttäkää kyntenne

Anonyymi

Estäkää kauniin Etelä Savon kaivosvaltaukset. Emme tarvitse tänne Talvivaaraa. Ketä on lahjottu? Entä hiilinielu.

2

1946

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi Vihreät ei osallistu Metsäpalojen sammutukseen, Turveihmiset kyllä osallistuu, Vihreä aate on varmaanki vain Valehtelua Kansalle, onneksi tervejärkiset ei tule äänestämään Valehtelija-Vihreitä !

      • Anonyymi

        Juuri noin. Eivät vihreät aidosti ajattele Suomen luontoa. Puhuvat vieraslajien poistosta, mitään ei tapahdu, päinvastoin. Paskat välittävät hiilinieluista sun muusta linnustosta, metsästä suosiessaan tuulivoimaloita avohakkuineen. Entäs nyt kaivostoiminnat, missä ulkomaalaiset tuhoavat luonnon ja vievät rikkaudet, jos jotain löytyy. Veronmaksajat maksavat tuulivoimala- ja kaivosjätteet. Älkää uskoko vihreisiin. Suojelevat isistä ja maahanmuuttajia syömään meidän leipää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      262
      3208
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      74
      1274
    3. 66
      1193
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      180
      998
    5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      47
      896
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      62
      889
    7. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      48
      824
    8. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      762
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      40
      731
    10. Minkä alan

      Ihmisiä kaivattunne on🤔
      Ikävä
      39
      698
    Aihe