Ja asensi tilalle toimivan Windows kymmenen.
Nyt kone toimii jouhevasti, ja siihen voi asentaa oikeita ohjelmiakin, kuten ProToolsin ja Photoshopin.
Nyt kone toimii jouhevasti, ja siihen voi asentaa oikeita ohjelmiakin, kuten ProToolsin ja Photoshopin.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Onneksi olkoon. Tuohan kuulosti tosi hyvältä. Kylläpä niiden linuksien räpellyksiä on saanut lukea täälläkin aivan väsyksiin asti.
Pitää vielä muistaa, että linuksiin koodatut ohjelmat ovat yleensä jo vanhoja, kun ne koodataan sille sopivaksi. Mitään uutta ei linuksiin tule koskaan, koska kaikki pitää saada ilmaiseksi ja itsehän he eivät pysty mitään tekemään. paitsi varastamaan.
Järki teko!
Seppo on mainio esimerkki meille kaikille. Linuks pois - Windows tilalle ja kaikki toimii!
Joo, se on vähän niin kuin keräisi toisten pois heittämää. Semmoinen se linuks on.
Nehän ovat melkoisen säälittäviä, kun eivät dyykkaamista parempaa tekemistä keksi.
Otan osaa☹️
Kun+ottaisitkin+edes+osan+Windowsin+hienoista+ominaisuuksista,+niin+se+sinun+tubutin+saattaisi+toimia+jo+silloin+50%+paremmin!
Ja hymiön naamakin näyttäisi iloisemmalta.
99% olisi ollut oikeampi luku. Sen verran on Windows parempi linuksia!
Masentavan haalea tuo hymiö. Kopioitu ilmeisesti linuksilta. Siinähän on perin haaleat ne värit.
Linukseissa on ihan oletuksena haaleat ja suttuiset värit. Näytönohjaimen ajurit ovat sitä kuuluisaa purkka-ajuri tasoa.
Mutta eipä ole Sepon tietokoneessa, johon hän asensi Windowsin! Siinä värit ovat hyvin luonnollisia, toisin kuin linuksissa, jossa ne ovat mitä sattuu.
Pitää ymmärtää, jotta aloitus on aivan tosi juttu. Mikään ei piristä synkkää talvi-iltaa, kuin saada ihanaakin ihanampi Windows takaisin ♥
Yritä rakastua vaikkapa vastakkaiseen sukupuoleen ( tai samaan jos se tuntuu sinusta luontevammalta).
Joo kyllä se uskottava on..
että tuo yksi, kait, haluaa pitää nuo omat perseilyketjut pinnalla vaikka väen väkisin. Lienee hänellä melko köyhä elämä.
Kun Seppo teki kepposen ja käy tam tam
Juankoski here I come
Juankoski here I come
Juankoski here I come
Muista maksaa teostomaksut, jos alat muiden sanotuksia pitämään omanasi.
"se kaikki hullut unelmani kattaa
taas tapaan saman hullun vapaan maailman"
Hulluutta se windows tietää :-)
Linuksilla bios halkeaa
Ei tule ruutuun valkeaa
Sehän on sillälailla
että torvelo on järkeä vailla
Lapsellisen torvelon kommentti tuokin.
Ei vaan hieno riimittely!
Autokauppias windowsia markkinoi
Kaiken tietenkin tunaroi
Hikisenä tuotettaan ylisti
Kaikki hänelle vain pyllisti
Oho! Linuksistin runosuoli puhkesi! Oikeastaan ihan hyvä 4/5!
Lapsikin ymmärtää, jotta linuks on vain leikkimistä varten. Windows toimii kaikilla elämän osa-alueilla täysin moitteetta. Itselläni jo 15 vuotta Windowsia, eikä vieläkään
edes haittaohjelmia tietokoneessa.
-- Turvallista Windows surffailua.
nääkäleiv äkie ,aiswodniW attouv 51 oj inällestI .atteettiom nisyät allieula-aso nämäle allikiak iimiot swodniW .netrav ätsimikkiel niav no skunil attoj ,ääträmmy nikispaL
.asseenokoteit aimlejhoattiah sede
.auliaffrus swodniW atsillavruT --
Kyseessä lienee Huankosken Iinuksikäyttäjät ry:n ongelma.
Ongelmat tuntuvat läjäytyvän Wintrollerssonnien osaamattomuuden "kehumiseen".
"Nyt kone toimii jouhevasti, ja siihen voi asentaa oikeita ohjelmiakin, kuten ProToolsin ja Photoshopin."
Eikö siihen muuta saa?
Mitä järkeä ensin poistaa ja asentaa uudelleen?
Jotain outoa Linuks logiikkaa ?:) Ensin poistetaan Linuks ja asennetaan uudestaan Linuks(=Win 10)? Ja päälle vielä kunnon Sinolihuikat :)