Nuori nainen kateissa Vantaan Korsossa

Anonyymi

16

1433

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole missään kerrottu mitään tietoa, muuta kuin kadonnut aamulla korsossa että näillä mennään.

      • Anonyymi

        eikä edes että katosiko lehtiä jakaessaan ja mikä on aiheuttanut näin nopean etsinnän.


      • Anonyymi

        Helikopterilla olis jo kuuleman mukaan haettu,onko jostakin löytynyt hylätyt jakelukärryt,nopeasti kuitenkin reagoitu ja pyydetty havainnot suoraan häkeen,olisi voinut vähän tarkentaa,että onko postin työntekijä,kuka on kateissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Helikopterilla olis jo kuuleman mukaan haettu,onko jostakin löytynyt hylätyt jakelukärryt,nopeasti kuitenkin reagoitu ja pyydetty havainnot suoraan häkeen,olisi voinut vähän tarkentaa,että onko postin työntekijä,kuka on kateissa.

        Jossain mikkolan alueella iltapäivällä pörränny kopteri.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        eikä edes että katosiko lehtiä jakaessaan ja mikä on aiheuttanut näin nopean etsinnän.

        Jos tuo kadonnut tyttö on maahanmuuttaja taustainen,niin tulee Olga Roon tapaus mieleen.


    • Anonyymi

      Löytynyt kolmen jälkeen yöllä hyvässä kunnossa.

      • Anonyymi

        Onkohan tuossa kaikki? Vai päättikö vaan häipyä jonnekkin kaverin luokse ja miksi ei voinut olla siellä aamuun vaan piti aamuyöllä poistua,olisko tullut hermoromahdus? ja miten löytyi ja kenen toimesta? Ja missä oli sen ajan kun oli kadoksissa. Ettei tässä nyt olis jotain vapaudenriistoa ym taustalla.


    • Anonyymi

      Nainen palas itse kotiinsa ja otti itse yhteyttä viranomaisiin. Oliko uhkaillut itsensä vahingoittamisella tsm,kun piti havainnot laittaa heti 112 ja siitä alkanut hirvee härdelli helikoptereineen,toivottavasti tulee lasku perästä turhista etsinnöistä.
      Sehän sama kun lähet merelle ja huuat apua ja sit tulee kaikki meripelastajat ja helikopterin sun muut sit sanot vaan eiku tässä vaan ääntä availin niin viranomaiset sanos vaan,ett ai jaha;kahvitko niiden pitäs tarjota?

      • Anonyymi

        Jos jättää postikärryt niin tietysti epäillään tapahtuneen jotain.


    • Anonyymi

      Ajettiin joskus ennen kahta lahdentieltä Korsoon, liittymässä silloin oli kaksi poliisimaijaa ja joku valkoinen pikkupaku ( en muista tarkkaan mitä siinä luki, mutta joku jakelu, ei kuitenkaan posti) kuskia ei näkynyt autossa.
      En siihen sen enempää kiinnittänyt silloin huomiota, mutta koska lapset tietty innostui poliiseista, niin tuli kuitenkin nämä huomioitua.
      Vasta vähän myöhemmin helikopterit pyöri alueella ja julkaistiin katoamisilmoitus, mutta varmaan liittyi tuo pakukin asiaan?

      • Anonyymi

        Ensin et Etittiin autolla ja sit kun ei löytynyt,niin helikopterista. Joku sanoi Minfossa et jos tämä kateissa ollut 23v
        nainen olis jotenkin vammainen,niin siksi tollanen karsee härdelli. Mut jos lähti kesken töiden vaan vaikka ….niin kyllähän sitäs pitäs jonkinlaisia seuraamuksia tulla.Työnantajan taholta ainakin. Ei tää yhteiskunta vaan voi oyöriä siten ett sit kun
        sulla itelläs ole kivaa sä voit vaan lyödä kaiken lössis ja jättää vaan kaiken kesken.
        Työnantaja,mikäli tää nainen nyt oikeesti oli töissä tietenkin silittää päätä ja ollaan vaan että voi voi.


    • Anonyymi

      Aika iso etsintäoperaatio, täytyy olla jotenkin vajaavaltainen kuten lapset joita etsittäisiin samalla volyymillä. Vantaan Sanomien mukaan asuu Helsingissä. Olisiko lähtenyt jostain hoitopaikasta keskellä yötä vaeltamaan. Postissa voi olla näitä kehareita tukitöissä.

      • Anonyymi

        T tai sitten laittanut silloin yöllä kaverilleen jotain itsemurha viestejä.
        Yhtä naista etsittiin Oulussa oli jättänyt itsemurhaviestin ja pyydettiin soittamaan 112.mutta ei muutoin haettu mitenkään millään isolla volyymilla kuin tätä 23v naista. Toinen vaihtoehto on ett hakenut vaan huomiota ja järjestänyt tuollaisen valtavan härdelliä.Totuuttahan ei varmaan koskaan saada selville.


      • Anonyymi

        Tai SIt oikeasti tän tytön vanhemmat vaan sattuivaikutusvaltaisia/tarpeeksi isokenkäisiä ett lähettiin heti isolla voimalla. liikkeelle.Tai sit jokin vapauden riistojuttu kuten se tyttö Turussa.


    • Anonyymi

      Pistää oikeesti vihaks tollanen ajattelemattomuus ett ladotaan vaan,eikä ajatella asiaa ollenkaan viranomaisten/yhteiskunnan kannalta.Ollaan vaan ett yhtyy mulla on tylsää!mitä jos Sitä vitun kopteri olis tarvinnut samaan aikaan joku muukin!
      Ei me nyt päästä kun meillä on tää draamakuningatar kateissa.

    • Anonyymi

      Mitäs sille turkulaisen gimulin tapaukselle nyt kävi. kaapattiin kuulemma.Joku pidätettiinkin mutta mitään ei ole kuulunut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2019
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      324
      1220
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1038
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      908
    5. 96
      864
    6. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      839
    7. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      52
      829
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      21
      775
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      729
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe