Erämiehelle lahja

Anonyymi

Apua! Mitä 50v lahjaksi miehelleni jolla on jo kaikkea??? Jotain erityistä pitäis olla erähenkiselle miehelle

3

493

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miten olisi jokin yhteinen elämysreissu, johon sisältyy erästelyä? Joko kotimaassa tai tilanteen salliessa ulkomailla?

    • Anonyymi

      Erämiehellä ei ole koskaan puukkoja liikaa, jos harrastaa hirven, peuran ja/tai kauriin metsästystä, niin nylkypuukkoa, avauspuukkoa ja lihaveitsiäkin tarvitaan. Ellei omista vielä vakumointilaitetta, niin osta sellainen. Foodmasterissa on mielestäni paras hinta-laatusuhde. Lämmintä vaatetta tarvitaan aina, lämöiset rukkaset, pipo, karvalakki, kerrasto, villasukat, saappaat, metsästyspuku jne. Hyvälle termospullolle on aina käyttöä, vaikka sellainen olisi ennestäänkin, toiseen voi laittaa teetä ja toiseen kahvia. Teleskooppinen makkaratikku on kätevä, niin ei tarvitse makkaratikkuja joka reissu vuolla. Lehtitilaus, esim. Erä lehti, metsästys ja kalastus voisi tai erähenkinen kirja. Ellei näistä mikään osu, osta lahjakortti eräliikkeeseen tai erätuotteita myyvään verkkokauppaan.

    • Anonyymi

      Itselläni myös kaikkea mahdollista, mutta niin vain vaimo keksi lahjan mitä ei vielä ollut, paristokäyttöisen istuinlämmittimen passituolin ja takapuolen väliin, niin pysyy lämpimämpänä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1530
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      90
      728
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      725
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      578
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      536
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      536
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      518
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      516
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      500
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      483
    Aihe