Hyvä katsastusasema

Olen muuttanut paikkakunnalle. Suositelkaa hyvää katsastusasemaa, kiitos.
12117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Helppo katsastus.

Ennen kävin K1 asemalla Tiiriössä, mutta siellä oli ollut niin tympeä asiakaspalvelu, kun poika ja emäntä kävivät mopoautoa katsastamassa, että jatkossa muualla.

Äänestä

Idänpäässä saa vittuilua kaupan päälle jos siitä tykkää.

Äänestä

Idänpäässä siinä Nestettä vastapäätä on hyvä asema. 👍

Äänestä
  • No ei kyllä ole hyvä, se on tunnettu *Plus-katsastus* ja heillä on taktiikkana halvat katsastushinnat sisäänheittoon mutta tunnetusti sitten *hylsyjä* eli erikseen maksettavia uusintanäyttöjä herkästi joilla tuo asemaketju paikkaa sitten tulostaan ja kompensoi siten halvalta tuntuvia ensihintojaan!

    Tämä on tunnettu ketju juuri tästä taktiikastaan!

    Äänestä

  • Vuosikausia käynyt täällä. Ei valittamista. Pitäkää romuistanne huolta niin ei tule sanomista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vuosikausia käynyt täällä. Ei valittamista. Pitäkää romuistanne huolta niin ei tule sanomista.

    No käy vaan edelleen, ei se minulta pois ole, kunhan vaan sanoin miten asiat on!

    Äänestä

Kesällä oli joku poika helppokatsastuksessa ,tais olla joku kaivospoika kun hakkasi silmät kiiluen autonpohjia sorkkaraudalla.Ei enää ikinä sinne.

Äänestä

Jos haluaa aistia entisen Neuvostoliiton ilmapiiriä, A-katsastus Tiiriö on siihen sopiva paikka

Äänestä

Minkälainen on hyvä katsastusasema? Muuta pois!

Äänestä

Sellainen, missä olisi näpsäkkä neiti asiakaspalvelussa, hinta kohdallaan, asiallisesti käyttäytyvä katsuri, ei vxttuilua ja tarvittaessa ilmainen jälkinäyttö.

Tuo A-katsastus olisi mennyt katolleen jo vuosikymmeniä sitten, mikäli ei hoitaisi Trafin ajokorttiasioita, ei siellä muuten kyllä tule asioitua. Oi siellä oli kaunis neiti 30 vuotta sitten töissä, ajoi Opel Kadett coupella

Äänestä
  • Kaikkihan me kauniita 30 vuotta sitten!

    Äänestä

Minkälainen on hyvä katsastusasema...?
Kerrompa pienen tarinan mistä tunnistaa hyvän kats.aseman ja sen asiakaspalvelun:

-Ostin taannoin käytetyn Ducato-alustaisen matk.auton, vein sen ensi kertaa katsastukseen, tuli ongelma kun en tiennyt missä on tuon integroidun aiton valmistenumero, ei tiennyt insinöörikään eikä edes auton myyjäkään jolle soitin kysyäkseni sitä häneltä...

No, kun oli käytetty auto, sain leiman mutta se teki minuun suuren vaikutuksen että kyseinen insinööri näkee vaivan, kaivaa yhteystietoni ja soittaa minulle seuraavana päivänä kertoakseen että hän selvitti sen valm.numeron olevan kyseisessä mallissa apukuskin penkin kohdalla tietyssä palkissa stanssattuna.
Hän soitti kertoakseen että ensi kerralla katsastuksessa tiedän missä se numero on jos siitä tulee vielä kyse...!

Olin niin otettu tästä palvelusta että hän soittaa minulle ja ilmottaa vastaisuuden varalle tuon tiedon että kävin vartavasten seuraavana päivänä häntä henkilökohtaisesti kiittämässä hyvästä asiakaspalvelusta!!!!!

Siitä lähtien olen käyttänyt juuri tätä asemaa, siitä kun jäi niin hyvä tunne ja asiallinen ote tuon aseman toiminnasta ..!

Tämä tarina on tosi ja tapahtunut eikä tämä ole mikään mainosisku kyseiselle asemalle vaikka joku saattaakin taas niin tulkita virheellisesti !

Tämä mainittu asema on KAUS - Kantolan autokatsastus, siellä asioin edelleenkin jatkossakin, näin kantaa hedelmää hyvä asiakaspalvelu...!

Kyseessä oli siis integroitu, ei pakettiautotyyppinen auto jossa koko ohjaamo on erilainen ja jälkiasennettu!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olen muuttanut paikkakunnalle. Suositelkaa hyvää katsastusasemaa, kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu