Minulla on c 4 2006 vuosimallia ja ainoastaan yksi avain jossa ei ole kaukosäätöä. Miten paljon tulee masamaan jos hommaa avaimen jossa olisi kaukosäätö, onko se tehtävä merkkikorjaamossa koodauksen takia. Olisiko mahdollista tilata erillinen kaukosäädettävä avain joita myydään alle 50€ ja asennuttaa se oveen vai onko ovilukkoon yhdistetty käynnistyksen esto.
C 4 uusi avain
Anonyymi
4286
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
150 euroa
https://www.autonavaimet.fi/lisatietoa/citroen-avaimet
Onko autossa kauko-ohjattavat ovilukot (esimerkiksi aukeaako kaikkien ovien lukot kun avaat kuljettajan oven avaimella)? Ellei ole niin niiden asentaminen maksaa aika paljon, pelkkä avaimen hankinta ei silloin riitä.
Onhan siinä, ei se mikään 1920 luvun auto ole.
Kyllä siinä on keskuslukitus, mutta se toimii tällä hetkellä vain manuaalisesti avaimella jossa ei ole lähetintä. Kiitos vastaajalle joka laittoi 150€ linkin. Täytyy vielä kysyä maahantuojan hinta. Onko mahdollisesti Kotka-Kouvola-Hamina alueella yritystä joka tekee avaimen odottaessa?