Otatimme valokuvat tunnetulla ammattilaisella, jolta ei saanut paperikuvia. Hän sanoi että kuvat voi hyvin teetättää sitten itse paperille. Pyysimme suosituksen paikasta ja teetätimme kuvat siellä. Kuvista on osa rajatunut pois.
Joo, voi olla että ollaan osaamattomia, mutta voiko ammattikuvaaja odottaa että asiakas osaa itse teetättää paperikuvat niin että ne onnistuvat? Siksi kysyimme teetätys paikankin että asia onnistuu.
Itkettää ja tuli ahdistus saadaanko kuvia onnistumaan. Näihin paperikuviin meni yli 50 e (kuvaus 200, tuo 50 e teetättämiseen).
Hääkuvien teettäminen paperille epäonnistui
Anonyymi
5
170
Vastaukset
- Anonyymi
Alalla on tunnetusti paljon harrastajia liikkeellä. Oikea ammattilainen tarjoaa kuvista ns. profiloidut vedokset.
- Anonyymi
Hinta kertoo ettei ”kuvantaja” ole oikea ammattilainen.
- Anonyymi
Tilasitko kuvaajan jonkun kilpailutus palvelun kautta?
- Anonyymi
Jos kuvasta on rajautunut pois jotain, niin tuskin se on kuvaajan vika, vaan sen firman joka tulosti ne kuvat.
- Anonyymi
Tiedustelisin asiaa tulostusfirmasta, tuskin kuvaaja on rajannut kuvia.
Veikkaan, että väärä kuvakoko tai suhde valittu tilattaessa.
p.s 200 eurolla ei saa oikeaa ammattikuvaajaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2057064
- 594662
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s404369- 733292
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161955Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271716- 171680
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹401583- 341469
- 1431247