Lestadiolaisten tekemä maalitus

Anonyymi

Onko näin että lestadiolaiset ottavat yhden henkilön maalitauluksi eli maalittavat vaikka itse ovat syyllistyneet rikoksiin?

21

320

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Poliisiasia

    • Anonyymi

      Se on juurui noin, nuo yrittävät kääntää asiat päälaelleen eli toisin päin, ytirttävät puolustautua tekemällä uhristaan syyllisen.

      Toisaalla on rankka tarina "Kirous maassamme"

      • Anonyymi

        Todettu on.


      • Anonyymi

        Tälle on myös termi. Kaksinaismoraalia. Vain kelmit toimivat tällä tavalla. No lessuissa niitä riittää...

        Ilmankos täällä perähikiällä on paljon masennusta, mielenterveysongelmia ja yksinäisyyttä. Kiitos sisäsiittoisuuden.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Todettu on.


    • Anonyymi

      Eikös tuommoinen vainoaminen ja maalitus ole laissa rangaistavaa?

    • Anonyymi

      Ei voi käsittää tämän lestamafian toimintatapoja.

    • Anonyymi

      Kyllä! Lessut on just tuollaisia! Itse olen yksi heidän uhreistaan, enkä edes ole uskovainen. Tekivät minusta pahan ja rikollisen, vaikka itse olivat syyllistyneet tekoihin, joita väittivät minun tekosiksi. Lessuja ei koske säännöt eikä laki. Luulevat olevansa parempia kuin muut! Sairasta touhua!

    • Anonyymi

      Ostavat esim. lapsensa vapaaksi koulutoverin tapon yrityksestä. Eikä sen jälkeen asiasta saa koskaan enää puhua. Selän takana kuitenkin väittivät heidän uhrin yrittäneen itsemurhaa. Pahimpia ovat uskovaiset!

    • Anonyymi

      Normaalia uskovaisten toimintaa. kaikki lahkot toimivat näin.

    • Anonyymi

      Täysin psykopaattisia taikaolentoihin uskovia. Isoahan vikaa ei tarvitse olla, mikäli se on päässä.

      • Anonyymi

        Hahaha :)


    • Anonyymi

      Kuinka moni lapsi traumatisoituu noiden hullujen käsissä?

      • Anonyymi

        aikuisetkin voivat traumatisoitua liikkeen tekemän henkisen ja fyysisen väkivallan takia.


    • Anonyymi

      Lailla pitäisi kieltää kaikki ihmisarvoa sortavat uskonnot! Sairasta touhua, sääliksi käy niitä lapsia.

      • Anonyymi

        Näistä kasvaa sairaita ja epätasapainoista aikuisia !

        Mielisairaita !


    • Anonyymi

      vaikuttaa hullujen puuhilta

    • Anonyymi

      Hyvin ajankohtaista edelleen asia edelleen, seksuaalihäirintä erittäin voimakasta.

    • Anonyymi

      Olen samaa mieltä.Laiton luonnonantien käyttö naimisissa tai ei lapsia on osattava tehdä,naiset on sitä varten ja ⁸oi jos ei halua lapsi laumaa..Näin ja uskonnoliset ritualit kirosanat he pvat jumalan valittuja,ei muita tarvita.Noin se menee,pahan alkua ihmisyys koetuksella jos asiaa ei topata.Tappouhkaukset arkipäivää outoa muista kristityistäVai mitä,ramattu on jokaisen pöydällä jos niin halutaan kriisiytyvä yhteiskunta tarvitsee rakennuspalikoiksi hyvyyttä,ei eriarvoisuutta.Nainen ja mies..olkoot niinkin

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      285
      6381
    2. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      54
      6292
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      95
      5834
    4. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      26
      5718
    5. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      42
      5315
    6. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      52
      4854
    7. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      228
      4204
    8. Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan

      Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe
      Maailman menoa
      4
      3991
    9. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      151
      3706
    10. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      39
      3262
    Aihe