Oho! 76-vuotias Vesa-Matti Loiri harvinaisessa tv-esiintymisessä - Saa terapiaa Tanhupallolta!

23

906

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tätä kyllä odotan. Onhan tuo Loiri tv:ssä yhtenään Uuno Turhapurona, mutta että tulee omana itsenään, niin onhan se harvinaista. Ikääkin alkaa miehelllä olla. Onneksi saanut itseään kuosiin ja varmasti sitä kautta elinvuosia lisää.

    • Anonyymi

      Katsoin seiskasta tuon avauksen, miksi täysin väärä henkilö käyttää "tanhupallo" titteliä se kuuluu ministeri Saarikolle ja hänen ylivertaiselle älylleen vaik vailla koulutusta, valtionvarainministeri farmikasvatti, Suomi on varmasti maailman rikkain maa kun on varaa tämmöisiin VV ministereihin, kuin turhapurosta tosiaan . Toinen juttu on miten marginaalisen puolueen ja surkeinman vaalituloksen tehnyt puolue saa tärkeinmän ministeriön haltuunsa, ööh demokratiaa siis ?

      • Anonyymi

        Pitäisikö vvm:nä olla teidän Teuvo Hakkarainen tai Laura Huhtasaari? Olisiko siinä politiikan Turhapuro & Tanhupallo?


    • Anonyymi

      Luulis loirinkin naama olleen tarpeeksi ikkunoissa eikö mies tajua siirtyä saunan lämmitykseen jo.

      no jos ei ole ikinä tehnyt mitään muuta kuin pellellyt niin ehkä se jää päälle.

      • Anonyymi

        Loiri on monipuolinen taiteilija. Kyllä itse tykkään kuulla ja nähdä häntä. Jollei ole mitään hyvää sanottavaa voisi olla kommentoimatta kokonaan.


      • Anonyymi

        Niin, eikö itse ymmärrä tai eikö lähipiiri ole kertonut, että tämän entisen naissankarin paikka on jossain muualla, kun kotiemme TV-ruudussa?


    • Anonyymi

      Todellakin odotan Loirin ja Tanhupallon kohtaamista. Näillähän on varmaan erityinen suhde muutenkin, kun Loiri pyöri Ere Kokkosen kanssa ja varmaan Kiti tutustunut Veskuun jo pikkutyttönä.

      • Anonyymi

        Kummisetä


      • Anonyymi

        onneksi oma elämä ei mene koskaan siihen pisteeseen että odotatisin pallukan ja loirin kohtaamisia !

        ennemmin nojaan vasemmalla kädellä kaatuneeseen puuhun.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        onneksi oma elämä ei mene koskaan siihen pisteeseen että odotatisin pallukan ja loirin kohtaamisia !

        ennemmin nojaan vasemmalla kädellä kaatuneeseen puuhun.

        Ja mä kiipeen perse edellä puuhun! EVVK!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        onneksi oma elämä ei mene koskaan siihen pisteeseen että odotatisin pallukan ja loirin kohtaamisia !

        ennemmin nojaan vasemmalla kädellä kaatuneeseen puuhun.

        Niin ällöttävä on tanhupallo, läskiperse. Joka ohjelmaan nyt tungetaan, onneksi ihmisiä alkaa oksettaa tuon tyypin jatkuva esilläolo. Kun kuvottaa jo ulkonäön lisäksi nimi "tanhupallo"...tosin sopii hyvin ttk-formaattiin!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        onneksi oma elämä ei mene koskaan siihen pisteeseen että odotatisin pallukan ja loirin kohtaamisia !

        ennemmin nojaan vasemmalla kädellä kaatuneeseen puuhun.

        Oli jotenkin herttainen esitys! 🥰


    • Anonyymi

      Jes, tämä tulee ulos lauantaina. Kaksi mun suosikkia: Tanhupallo ja Vesku! Ja ehkä se Karvamatokin...

      • Anonyymi

        Oli kiva juttu!


    • Anonyymi

      Lasten ohjelma eli täysin väärään aikaan ja kävi niin että tanhupalloakin jaksaa vain rajallisesti pienissä erissä eli max 1 min

    • Anonyymi

      Loiri kyllä, mutta ilman typerää rasvapalloa kiitos!

      • Anonyymi

        Todellinen raihnainen vanhus lastenohjelmassa.


    • Anonyymi

      Mikä tämä lastenohjelma🤔! Hitto näitä ! No ei oo pakko kattoo ! Mut silti😶.

    • Anonyymi

      Kuka nyt yleensä tommosta tanhupalloa katselee, voi kiesus. Lapset nyt ymmärrän, mutten aikuisia....

    • Anonyymi

      Mikä ihmeen harvinainen tv-esiintyminen? Eikös Loiri ole ollut vähän väliä jos jonkimoisessa ohjelmassa.

    • Anonyymi

      Vesku on mielestäni ylivoimaisesti monimuotoisin kuuluisuutemme.
      Vieläkin niitä vaiheita katsoisin.
      Täysin mielettömänä kaatuilun mestarina.
      Juoppohulluna ja ylensyöneenä, Ampulanssiin kankeamiset ml.
      Ja taas solakkana herrasmiehenä.
      Kiitoksia näistä kaikista.

    • Anonyymi

      Kyllä on Vesku heiveröisen näköinen terhakkaan Tanhupallon vieraana. Molemmat hyviä näyttelijöitä.

    • Anonyymi

      Loirin elämä on mukaillut pitkälti turhapuron pöhlöyksiä, jäi rooli päälle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      277
      5199
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      57
      4577
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      94
      3708
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      50
      2749
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      21
      2197
    6. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      46
      1873
    7. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      117
      1791
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      98
      1531
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      71
      1105
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      153
      1094
    Aihe