Hälytysajoneuvoja Kapponkadulla

Anonyymi

Viime yönä kolmen maissa poliisi ja ambulanssi paikalla. Mitä tapahtui?

11

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Perinteinen viikonloppu jälleen siellä sitten. Eivät koskaan opi näköjään.

    • Anonyymi

      Asun itse myös Kapponkadulla ja kämpässä jossa viranomaiset kävivät niin oli eilen illalla ja viime yönä bileet. Meteli oli kyllä aika kovaa ja musiikin rämpytys kantautui pitkälle.

    • Anonyymi

      Mitä aloittaja tekee sillä tiedolla? Oletko muuten vaan sairaan utelias ja oma elämä puuttuu kokonaan? Mene nyt vaikka metsälenkille, jos uskallat kämpästäsi edes poistua...?

    • Anonyymi

      Rajun nainnin läiskettä ja miesten voihkintaa kuului koko yön.

      • Anonyymi

        Naantalin huidut olivat kuulemma messissä. "Rituaali" suoritettiin, eikä tosiaankaan ilman tiettyjä aineita


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Naantalin huidut olivat kuulemma messissä. "Rituaali" suoritettiin, eikä tosiaankaan ilman tiettyjä aineita

        Joka paikkaan ne Naantalin huidut kerkeääkin.


    • Anonyymi

      Näkikö aloittaja tai joku että vietiinkö poliisiautoon tai ambulanssiin ketään?

      • Anonyymi

        Laura Salminen


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Laura Salminen

        Yllätys ! Voisivat hänekki jo viedä telkien taa !!


    • Anonyymi

      Miten niihin miesten leikkeihin pääsee osalliseksi?

    • Anonyymi

      Kaksi maahantunkeutujaa sai Sveitsissä tuomion 33-vuotiaan naisen raiskaamisesta viime vuoden helmikuussa. Raiskaajat olivat 17- ja 32-vuotiaita.


      Paikallinen hovioikeus on nyt antanut tuomionsa vanhemmalle raiskaajista. Nuorempi ei ole vielä saanut tuomiota, koska alaikäisten jutut käsitellään eri oikeudenkäynnissä.

      Käräjäoikeudessa raiskaajan tuomio oli 4 vuotta ja 3 kuukautta vankilaa. Hovioikeus kuitenkin laski tuomiota kolmeen vuoteen. Perusteena laskulle oli se, että raiskaus kesti ”vain 11 minuuttia.”

      Tuomion jälkeen noin 500 ihmistä osallistui mielenosoitukseen, jossa tuomiota kritisoitiin. Mielenosoituksen aikana pidettiin symbolinen 11 minuutin hiljainen hetki. Ihmisillä oli myös mukanaan kylttejä, joissa luki ”ei ole olemassa käsitettä lyhyt raiskaus”.

      Lähde: Daily Mail

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      150
      2064
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      307
      1759
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1577
    4. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      80
      1231
    5. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1220
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1160
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1081
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1017
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      976
    10. Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea

      Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei
      Maatila ja metsä
      23
      957
    Aihe