YLE ja asiantuntijat

Anonyymi

Voi hyvänen aika millaisia asiantuntijoita meillä on. YLE uutisoi että nyt on sitten toinen vaihtoehto joka on altistaminen. Millainen asiantuntija ei itiedää tätä jo silloin kun pandemia alkaa? Koko ajan olemme altistuneet ja eläneet normi elämää. Myös sukumme vanhukset, 80-vee. Hyvällä hygieanilla pärjätty hyvin. Passia vaan pukataan vaikka se ei todista mitään.

Maailma on täysin seonnut! Tänään sitä ja huomenna toista. Kehenkään ei voi luottaa kuin itseensä. Seuraamalla uutisia (ei todellakaan meidän päämedioita) vaan myös lukemallla muiden maiden esim. keskusteluja, pääsee jo pitkälle. Keskusteluista saa otteen siihen mimtä missäkin maassa on meneillään.

Meillä jo uutiset taannoin pelottelivat että kaikki tulevat sairastamaan covidin. En ole samaa mieltä ja ketä se ärsyttää, aivan sama.

Lapsiani ei rokoteta vaiheessa olevalla rokotteella. Kauhea kiire on kuitenkin saada piikkejä työnnettyä lapsiinkin vaikkei heillä riskiä edes ole jos ovat perusterveitä.

Eipä siinä mmitään, ne jotka haluavat, ottavat rokotteet. Minä maksan niitä ja se on ok. Toivottavasti kaikki kuitenkin menee hyvin, tosin rohkenen epäillä että ihmiset ovat kuitenkin kahdessa ryhmässä. Seuraillaan tilannetta. 2023 alkaen voin harkita, jos liikaa ikäviä tietoja ei tule.

0

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

        Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        382
        909
      2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

        heti asumaan? 🛒
        Ikävä
        102
        875
      3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

        Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
        Kansallinen Kokoomus
        198
        695
      4. Mitä odotat kohtaamiselta?

        Niin, otsikossa kysymys.
        Ikävä
        80
        670
      5. Samassa kylässä asuu yks mies...

        Jota en voi sietää... yök!
        Ikävä
        70
        639
      6. Olet kuin minä

        Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
        Ikävä
        50
        635
      7. Mitä kaivattusi

        pelkää? 👻
        Ikävä
        66
        624
      8. Sanotaan se sitten tässä

        Rakastan sua mies varmaan.
        Ikävä
        35
        614
      9. Mä olen tosi

        Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
        Ikävä
        38
        609
      10. Sinun silmiisi kun

        Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
        Ikävä
        43
        571
      Aihe