Kärkkäisen tarjous voima 60ah vapaa-ajanakku 39€. Tässä halpa amppeeri hinta.
Tuskin mikään huippu, mutta ehkä kuitenkin edullinen jos vaikka 4-5v kestää.
Aloituksen väärtti vai mitä kyttääjä.
Voima 60ah
6
680
Vastaukset
- Anonyymi
Osta ja laita se autoon, se toimii 7 vuotta.
- Anonyymi
Joo, matala mallikin vielä niin senpuoleen sopii, mutta vanhakin pelittää vielä. Aika hentoset levyt varmaan ettei syklejä kauheedti kestä. Starttivirtaa lähes starttiakun verran, ainakin isommissa.
- Anonyymi
60 ja 70ah samat ulkomitat, 80ah vähän pitempi ja 100ah selvästi kookkaampi
- Anonyymi
No ei. Ns. vapaa-ajan akut on tarkoitettu nimenomaan pienehköllä virralla purettavaksi. Eivät kestä ottaa virtaa samalla tavalla kuin starttiakut.
- Anonyymi
On myös yhdistettyjä joissa haettu molempia ominaisuuksia kuten vene käyttöön. Se on kuitenkin hyvin lyhyt startti mitä auto vaatii jos kunnossa. Voisi kenties toimia, ja hinta 39€ niin paljon hävi.
- Anonyymi
painosta sen tuntee mitä on sisällä, jos on kovin kevyt niin lyijyä on kuin pitsiverhot!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii244589Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1273964Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta323698Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1462689Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862563Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom122446Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole272425Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin652297Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt531957Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1421757