Olen seurannut uutisia ja keskusteluja muta nyt on hieman hakusessa mistä tässä on kyse. Eli siis jos olen terve eikä minulla ole mitään oireita, voin olla sairas ja vaaraksi muille? Minua ei ole rokotettu joten uskoisin tuntevani oman kroppani tietäen milloin flunssa tai muu hengitystietulehdus on tulossa. Onko nyt niin ettei näin enää olekaan?
Ymmärrän että rokote suojaa mahdolliselta vakavalta taudilta ja laannuttaa oireita jolloin on mahdollista ettei itse huomaa ehkä olevansa sairas.
Ei tämä nyt ihan ole loogista.
Rokotteen ottamatta jättämiseen on terveydelliset syyt.
Saitas vai terve?
4
173
Vastaukset
- Anonyymi
Mikähän se terveydellinen syy on? Aika harvoin löytyy TODELLISTA terveydellistä syytä. Aika moni syy on vain tilapäinen ja rokotteen voi ottaa myöhemmin.
- Anonyymi
Pitäisikö tässä avata terveystietonsa sinun analysoitavaksesi? Miksi edes kommentoit kun et selvästikään kyennyt edes vastaamaan?
- Anonyymi
Näkee hyvin, että on hakattu päähän valmis populistinen ennakkoasenne miten täytyy suhtautua ihmisiin, jotka eivät ota koronarokotetta. Kun lisäksi tällaiset yksinkertaiset johdateltavissa olevat likaisen työn tekijät eivät edes ymmärrä tai kyseenalaista, miksi täytyy hyökätä ihmisiin "vääränlaisen" mielipiteen tai toiminnan vuoksi, niin se antaa syyn olla huolissaan yhteiskuntarauhasta. Aina meillä on joukossamme pettureita, ilmiantajia ja kätyreitä.
- Anonyymi
Covid-19 on politisoitu sairaus, joka toimii vallan, politiikan, bisneksen ja ihmiskokeilun työkaluna. Koskaan aiemmin ei ole sairauksien historiassa menty tilanteeseen, jossa ihmiset tuomitaan "vääränlaisista" mielipiteistä, näkemyksistä ja tiedoista, loataan heidän maineensa, viedään jopa työpaikat, usutetaan ihmisiä toistensa kimppuun, vihaamaan toisiaan, eikä ole johdateltu piikille lupailemalla näennäistä ihmisarvon korotusta, jakelemalla Olen rokotettu -rintamerkkejä kuin ansiomitaleja, tai uhkailemalla ja pelottelemalla. Kun lisäksi kyseessä on kokeelliset vakaviakin vahinkoja aiheuttavat rokotteet, joiden vaarallisuus ei ole edes kokonaisuudessaan tunnettu, voimme vain miettiä, mistä tässä on kyse.
Miksi siis Covid-19 on kaikkea tuota ja vielä paljon muutakin? Siksi, ettei se ole pelkkä kulkutauti, vaan vallan väline.
97-98 prosentille maailman väestöstä Covid-19 on ollut kuin mikä tahansa kausitauti eriasteisilla oireilla. Tilastojen perusteella ei ole ollut mitään perusteita massarokotuksiin, varsinkaan seurauksiltaan osittain tuntemattomalla kokeellisella rokotteella. Tällainen massarokottelu, jolle ei ole lääketieteellisiä perusteita, johtaa nimenomaan poliittiseen vallankäyttöön ja bisnekseen. Ja tähän kuvioon sopii täydellisesti myös lasten ja nuorten rokottaminen, johon on kaikkein vähiten lääketieteellisiä perusteita. Lapsella ja nuorella on äärimmäisen pieni mahdollisuus menehtyä koronaan ja tämän myöntää valtava määrä tutkijoita, virologeja yms. Heistä osa myös myöntää, että rokotukset asettavat heidän vaaraan, ja tämän seurauksena on saatettu tuhota arvostetunkin tutkijan maine, sekä suljettu sometilejä ja blokattu valtamedioista. Ja sitten ihmisiä, jotka tuo esille näitä todellisia tapahtumia leimataan salaliittoteoreetikoiksi. Sekin kertoo paljon asian luonteesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie953443Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta33337Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää502353Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten762301Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut862266Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1392088Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt301847HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364101844Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1161772Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin401605