Olen siis nainen ja olen harkinnut vapaaehtoista asepalvelusta, yksi asia mietityttää. Suoritetaanko suomessa armeijaan hakeutuville kahdensormen neitsyystestejä ?. Ulkomailla näitä suoritetaan naisille ja Indoneesia kielsi ne juuri. Olen ymmärtänyt, että miehille tehdään lusikkatestejä ja koitetaan kiveksien laskeutuminen, siksi kyseenalainen immenkalvon tunnustelu kahdella sormella mietityttää minua.
Nainen ja armeijaan
6
112
Vastaukset
- Anonyymi
Onhan taas aloitus.
- Anonyymi
suomen armeijassa tutkitaan vain miesten aukkoja ole siis huoletta
- Anonyymi
Hyvä sisar, aiheesta kirjoitat. Maat joissa noin toimitaan, osoittavat menettelyllään tahtovansa alistaa naisen joka haluaa sotilaaksi. Sinun kehosi on ainoastaan sinun ei valtion tai sotalaitoksen omaisuutta. Tässä maassa emme elä enää kansalaisodan aikoja, jolloin pitkät housut tai lyhyt tukka oli murhaamiseen oikeuttavat tunnusmerkit. Me äidit ja naiset, olemme itse taistelleet sen vapauden jossa nyt elämme. Onhan tuossa vastakkaisessa sukupuolessa, latvalahoa ja löyhää moraalia. Meidän naisena ei pidä hyväsyä heidän tolkuttomia ajatuksiaan.
- Anonyymi
Kyllä suoritetaan kahdensormen neitsyttestejä, mutta ne ovat ohi ennen kuin huomaatkaan.
- Anonyymi
Suomessakin näyttää teitä talipaneja olevan.
- Anonyymi
3 sormea täytyy suomessa sopia, sopivasti väljä kone on parempi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1326263Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto655182SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun744315SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023874Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143665Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213240SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522566Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352539Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1002326Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat692266