ABC-llä perjantain vastaisena yönä iso tulipalo, jossa tuhoutui kahvio, kiinteistä on palon vuoksi suljettu.
Juuan ABC- llä tulipalo
9
1051
Vastaukset
- Anonyymi
No missäs me eläkeläiset nyt vatuloidaan naapurien tekemisiä?
- Anonyymi
Ellinkulmalla tietysti. Naapuri baarista vain kahvit ensin mukaan, mahtuu traktorikin hyvin pihaan.
- Anonyymi
Olikohan se tuhopoltto
- Anonyymi
Tuho poltin omat kiveskarvat.
- Anonyymi
Olisiko joku kyllästynyt kauppareissuillaan jatkuvaan HÖ HÖ HÖÖHÖN, en oikein usko. Eiköhän nuo sovi sinne vöhyämään ja traktorit ja mersut pihamaalle.
Toisaalta tuo joutavien sakki voisi auttaa veteraanien leskiä piha-ja puutöissä, mutta kun on kiire kehumaan omia tekemisiään ettei päivät siihenkään riitä... - Anonyymi
Munamarttojen pieru kaasut sytyttivät paikan.
- Anonyymi
Juuassa suurimmat rakennukset vaarassa
palaa, nyt oli vaarassa K-Market.- Anonyymi
kesällä ei kannata pestä eikä sheivata häpykarvoja.
- Anonyymi
Taasko tulipalo. Kuulemma pieraisu(prööötttt) oli sytyttänyt jonkun häpykarvat tuleen. Oli olleet takkuiset ja kuivat karvat.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622552Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant979811Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.537713Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va956492SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1926225Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m645820Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,585318Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515213HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1214853Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074554