Koronarokotteet eivät toimi. Mitä enemmän rokotetaan, niin sitä enemmän tartuntoja. Kahdesti rokotetutkin levittävät deltavarianttia ja osa oireettomina.
Ja rokotushaitat siihen päälle, Suomessa 105 kuollut koronarokotteisiin Fimean mukaan ja muita vakavia haittoja on tuhansittain.
Nyt siis kannattaa ottaa käyttöön oikeasti toimiva hoitomuoto ja nostaa D-vitamiinisuositukset ajan tasalle:
https://www.potilaanlaakarilehti.fi/uutiset/d-vitamiini-kytkoksissa-koronaan/
D-vitamiini suojaa koronalta
5
167
Vastaukset 5
- Anonyymi
toivottavasti !!
itse ottanut D- vitamiinia, jo lähes kaksi vuotta, kylläkin ihan muusta syystä, lisäksi otan vielä B-vitamiiinia, ja K-vitamiinia, ja C-vitamiinia, marjoista, hedelmmiistä, joka päivä, n. 500 gr marjoja, ym. - Anonyymi
Lisäksi pitäisi louhia kuusta juustoa joka auttaa ehdottomasti myös hiustenlähtöön, jalkahikeen ja ylenmääräiseen kaasunmuodostukseen ruuansulatuselimistössä...
- Anonyymi
Voit louhia juustos ihan muualta.... ;) En ole aloittaja, mutta D-vitamiiniakin saa myös todella vahvana... ja aikoinaan se oli ainakin iHerbissä todella halpaa suurilla annoksilla.
Nyt tulee sitten ALV:t päälle.. ja kuten eräs Putoushahmo sanoisi: "ALVi pitää maksaa aina tai verottaja panee hyrskyn myrskyn!" =)
Vahvaa D-vitamiinia oon syönyt ja eipä ole tarvinnut töistä olla flunssan takia juurikaan poissa...
Tosin menen vaikka vähä niiskuttaiski.. sillä niiskutan itan jo pölyallergian ja eri siitepölyallergioiden vuoksi.. joten miksi vaivata päätään turhilla PCR-testeilläkään ku aina niiskuttaa kuiteski! :)
- Anonyymi
D-vitamiin ei estä koronan tarttumista, mutta kun siihen on sairastunut niin suuret D-viamiiniannokset voivat lieventää sairautta.
- Anonyymi
"D-vitamiin ei estä koronan tarttumista,"
Ei estä kokonaan, mutta pienentää tartuntariskiä merkittävästi, se on lääketieteellinen fakta. Tässä lainaus aloituslinkistä:
"matalat D-vitamiiniarvot tuplasivat koronatartunnan riskin."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 80983
- 73842
Jasmin Vähäkangas paljastelee
Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut101576- 43575
- 45543
Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat
Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t4516Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta
Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.164513- 29513
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t136498Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on61485