Koronavirukset on todellisia

Anonyymi

mutta "Covid-19" on vallan ja politiikan, sekä bisneksen väline, ns. "PCR-pandemia".

Todellisuudessa mitään "covid-19" pandemiaa ei ole, jossa olisi oikeasti tappavanvaarallinen virus liikkeellä. Liikkeellä on perinteisiä viruksia, jotka aiheuttavat infektioita, ja näitä viruksia siirtyy eläimistä ihmisiin vähän väliä, ja niihin myös kuolee ihmisiä. Ihminen on kuitenkin luonnostaan vastustuskykyinen niille. Kuitenkaan sen enempää todellisuudessa ei ole mistään pandemiasta kyse kuten ei ole influenssassakaan. Tähän liittyen, pandemian määritelmää muutettiin hieman ennen "covid-19" taudin alkamista ja näin siitä saatiin muotoiltua "pandemia".

Ja kyllä, ihmisiä on kuollut infektioihin, epäilemättä niin kauan kuin ihmisiä on ollut olemassa, mutta kuolleisuusmäärissä ei ole tapahtunut sellaisia muutoksia, joita pitäisi tapahtua, mikäli "covid-19" olisi todellinen tappava pandemia.

Olemme mittavan vedätyksen uhreja. Jos Covid-19 olisi todellinen tauti, liittyisikö siihen nykyisenkaltaista toimintaa, kuten sensuuri, bannaamiset, sananvapauden rajoittaminen, ihmisten maineen tuhoaminen, näennäisellä ihmisarvolla palkitseminen, uhkailu, kiristys jne.? No ei niin. Vain päivänvaloa kestämätöntä toimintaa joudutaan puolustamaan radikaaleilla tavoilla.

0

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä Yllätti

        Kaivatussasi?
        Ikävä
        208
        2072
      2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

        Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
        Kuhmo
        49
        1237
      3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

        Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
        Ikävä
        185
        1130
      4. Se katse...

        Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
        Ikävä
        81
        976
      5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

        Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
        Ikävä
        56
        871
      6. 71
        803
      7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

        heti asumaan? 🛒
        Ikävä
        100
        792
      8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

        kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
        Ikävä
        77
        737
      9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

        Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        348
        695
      10. Onnettomuus

        Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
        Virrat
        33
        685
      Aihe