vihollinen ei ole korona, vaan umpisurkea hallitus....
Suomen pahin
Anonyymi
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Suomen kaikista hallituksista , kaikkein surkein hallitus oli 2015-2019 kepun sipilän, kokoomuksen orpon, ja persuhillotolppien leikkaajahallitus, oikein keisarit ilman vaatteita, kansa sen näki ja koki mutta ei 2015 hallitus ja olipa vieläpä ilman coronaa!!
Marinin hallituksella sensijaan ennenkokematon coronavirus isona riesana ja kuten tiedämme koko maailma kärsii tästä ginalaisesta pskasta.
Mutta oppositiolla on vain tärkeintä mollata Marinin hallitusta, kun ei raukat itse tarvitse olla, puikoissa, huolehtimassa suomen kansan terveydestä saatika taloudesta. Kyllä sitä nyt on hyvä huikkia pöytiin, kun raukat eivät itse ole hallitusvastuussa, 2015 tunarit.
Populisti vasuri oli tänään telkussa keräämässä irtopisteitä, kun toitotti hallituksen sanomaa, että lasten harrastuksiin ei saa puuttua. tosiasiassa hallitus itse on määrittänyt ohjeet aville, joka vaan noudattaa lakia. Suurimman virheen hallitus tekee kun ei ikinä myönnä virheitään, vaan sysää aina syyn muille.
Väärin. Sinä olet Suomen pahin vihollinen.
Asiaa, tämä hallitus on kävelevä katastrofi joka on jakanut suomalaisten rahat ulkomaita myöten. Seuraava hallitus ei tule olemaan suosittu, kun joutuu kovalla kädellä korjaamaan jättivelat, Varmaa on ainoastaan se ,että näin holtitonta , ja epäpätevää hallitusta ei koskaan enää tule, koska arvosana on täysi NOLLA.