Jäi hieman epäselväksi liiton tiedotteessa tuo kilpailijoiden vakuutus. Nyt mainostetaan, että vakuutus on 50% edullisempi kuin ennen. No riippu hieman katsantokannasta ja tekstin ymmärtämisestä. Ennen vakuutus (tarkoitan nyt lisäturvaa) 70€ lisämaksulla, vammaa kohden 10 000€. Nyt lisäturva maksaa 90€ . Mutta luetun ymmärtämisessä on ongelma. Jos maksaa lisäturvan liiton tiedotteen mukaan vakuutus nousee 10 000 eurolla, eli 7500 10 000 = 17 500€. Mutta jos 7500€ vakuutus nousee 10 000€ , 90€ lisämaksulla, ei liiton perustelut toteudu. Miten tää nyt oikeesti on. Selventäkää, ken tietää!
Kilpailijoiden vakuutus
Anonyymi
3787
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei ole itselläkään avautunut tämä homma... Liian myöhään tulee tietoa... Liikaa vaihtoehtoja,toivottavasti ei ole kauhea sotku suomisporttiin tietojen syöttäminen.Nyt jo liikaa touhuamista,sekin aika olisi Hyvää viettää tatamilla,eikä koneen ääressä.
Missä+luvattiin+50%+halvempi+vakuutus?+Avaatko!
Siinä ylimääräiselle liittokokoukselle esitetyssä ja hyväksyttäväksi tarkoitetussa liitteessä, vakuutus asiat. Mut se nyt ei ollut aloittajan (minun) pointti, vaan paljonko lisävakuutus korvaa / vamma?