Milloin kissoja aletaan rokottaa koronaa vastaan?

Anonyymi

Koska koronavirus yritetään poistaa maapallolta rokottamalla, niin silloin pitää myös kaikki eläimet, joilla koronaviruksia esiintyy, rokottaa ainakin pariin kertaan, mieluummin joka vuosi.
Muutenhan on järjetöntä rokottaa ihmisiä ja pitää maskia. Koronavirusta on minkeissä, sijoissa kanoissa, kissoissa ja koirissa. Opitäisiköhän ne ampua varmuuden vuoksi?

Se että isorokko onnistuttiin hävittämään, johtuu siitä. että sitä esiintyi vain ihmisillä

Koronavirusta on joka paikassa ja uusia variantteja tulee kyllä jatkuvasti, joten kyseessä on Don Quioten taistelu tuulimyllyjä vastaan. Järjetöntä touhua!

11

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Maskisuositus on laajennettava koskemaan koti- sekä metsäneläimiä, kunnes rokotukset päästään aloittamaan.

    • Anonyymi

      Minulla on kärpäsiä kotona. Pitääkö nekin piikittää kahdesti vuodessa? 🙄😲

      • Anonyymi

        Kärpäsiin toiminee parhaiten se kehityksessä oleva nenäsumute rokote.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kärpäsiin toiminee parhaiten se kehityksessä oleva nenäsumute rokote.

        Ennen käytettiin DDT-rokotetta, mutta valitettavasti kärpäset kuolivat niinkuin koe-eläimet Amerikassa, kun koronarokotteita testattiin. DDT oli muka täysin vaaratonta ihmisille aikoinaan.


    • Anonyymi

      Joillakin koirilla on jo kuonokoppa. Pitää vain panna sisälle nenäliina ennenkuin lähdetään kävelyttämään.!

    • Anonyymi

      Tulisi karttaa myös ns tissihikiä.

    • Anonyymi

      Jos vaikka seuraavaksi alettaisiin taistelemaan kolibakteereita vastaan Niitähän on jokaisen takapuolessa.

    • Anonyymi

      Kissoille on yritetty kehittää mRNA-koronarokotetta vuosikymmeniä. Kissoillahan on oma koronatautinsa (FIP), joka muistuttaa kovasti ihmisten koronaa. Netistä löytyy tutkimusraportteja niistä tutkimuksista, eivätkä ne ole rohkaisevia. Niissä toteutui se ADE-reaktion riski, mikä on ihmisten rokotteissakin on olemassa. Kun rokotetut eläimet kohtasivat jonkun erilaisen viruksen kuin sen, jota vastaan ne oli rokotettu, seurauksena oli massiivinen vasta-ainehyökkäys omia kudoksia vastaan ja ennen pitkää kaikki koe-eläimet kuolivat.

      • Anonyymi

        Olisi mielenkiintoista tietää enemmän.


    • Anonyymi

      Eläimiä aletaan rokottaa, jos tämä tauti alkaa olemaan näille hengenvaarallinen ja tarttuvuus ihmisiin alkaa olla vaarallisen korkea nykyisestä alhaisesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      208
      17055
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      165
      12133
    3. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      176
      6676
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      41
      5940
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      64
      4832
    6. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      11
      4701
    7. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      18
      3914
    8. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      97
      3606
    9. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      81
      3555
    10. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      3301
    Aihe