Suuret korotukset lisenssi maksuihin,avointa aikaa ,kun judoliitossa eletään,niin kertoisiko joku paljonko maksusta menee vakuutukseen ja paljon judoliitolle ?
Mihin lisenssi rahat menevät ?
Anonyymi
7724
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hyvä kysymys.
Ei niinkään hyvä kysymys täällä. Liiton raha-asiat käsitellään vuosikokouksissa, joissa kannattaisi olla paikalla. Siellä saa vastaukset kaikkiin mieltä askarruttaviin kysymyksiin. Jos et ole seurasi edustaja vuosikokouksissa niin kysy nämä seurasi puheenjohtajalta. Hänen tehtävä on osallistua vuosikokouksiin ja kertoa asiat sitten seuroissa eteenpäin.
Olen ollut useissa kokouksissa paikalla .ja aina nämä asiat on salattu. Juuri oli kokous siitä pöytäkirja jossa asiat pitäisi olla,mutta ei ole ,kun asiaa ei haluta sanoa.Kysymys on ihan hyvä ja oikea ei voida edellyyttä, jos et ole vuosikokouksessa sinulle ei kuulu mikään asia. Hienoja vastauksia sieltä Rönköltä tai kuka siihen vastaakin. Ihan sama Avoimuus kun ennenkin, elikä ei kerrota mitään, Asiaan vastattaiisiin asiallisesti jos haluttaisiin ja avoimuutta ölisi.
nyt tais mennä palko väärään reikään...
Tämä ihan julkista tietoa, kaiva vaan itse esiin, en viitsi tuntemattomia auttaa.
Onhan toi vakuutus jo 0,30 senttiä päivässä. Millä mä maksan sen?
Enpä ole tyhmempää kysymystä kuullut? Jos et tajua tai tiedä niin tottakai kannattaa kysyä, mutta älä mensan kokeisiin osallistu.