Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Turha laittaa mitään viestiä ei negatiivista, tai positiivista persusuista, jos sen sanoo joku muu kuin jumala Halla-Aho jussi (pienellä). Koskee myös alkanutta Purran kautta.
      Mitä voi odottaan puoluetta äänestäneiltä, jos jo kerran hylkäsivät johtajansa, kun teki vääriä päätöksiä heidän mielestään. Toisaalta asiat voi muuttua. Puolueeseen on virrannut paljon opiskelleita, älykkäitä oikealla olevia ihmisiä. Kaiken maailman muurarit ja hitsarit heitetään puolueesta ulos. N.s paskasakki saa perustaa itselle uuden puolueen. Huulipuna persu johtaa puoluetta, eikä syö raiskaaja Putkosen kanssa Grilli makkaraa, vaan kunnon kasviksia. On siinä duunari persu ihmeissään, kumpaa purra. Oho tuli melkein vitsi. Alkaa nyky persut hajoamaan, tai sitten duunari persu rakastuu huulipuna persuun ja vihannesten mussuttajaan. Mulle ihan sama.

    • Anonyymi

      KU:n änkyräkommarit ovat synkän katkeria Perussuomalsille, sillä PS:lla on edustajia, valtuutettuja ja äänestäjiä. Komuleilla ei ole niistä mitään - eikä tule.
      Joten on ihan sama mitä sössöä kirjoittelevat...

    • Anonyymi

      Totta kai ovat kateellisia. Siis nämä kommarit, kun porukka on mennyt persuihin ja äänestävät heitä. Nyt entiset kommarit kuuntelee persujen valehtelua ja kohta ihmettelevät, että eihän nämäkään aja meidän asiota. Minä nautin katselijana, kun porukalle valehtelevat, kukin vuorollaan. Annan esimerkin. Persut vetää äänestäjiä kertomalla kuinka kalliiksi pakolaiset tulee suomelle ja äänestäjät uskovat. Kuitenkin pakolaiset kuluttavat 1 miljardin vuodessa. Suomen yli 65 vuotiaat kuluttavat 43 miljardia vuodessa suomalaisten rahoja. Itse eläkkeellä, eläke 3400ekk. Nyt työtä tekevän nuoren pitäisi tienata yli 6000e/kk päästääkseen joskus samaan. Ei auta persu, eikä kukaan muukaan. Peilistä löytyy elämäsi suunnan antaja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      205
      2039
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      48
      1196
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      174
      1092
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      976
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      871
    6. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      782
    7. 70
      781
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      737
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      340
      678
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      26
      661
    Aihe