Sininen teinipentucorolla

Tietääkö kukaan, mistä saa hyviä karjalanpiirakoita Joensuusta?
3879
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

torilta saa hyviä karjalanpiirakoita

Äänestä

Torilta voi saada ihan hyvänmakuisia karjalanpiirakoita, mutta oikean mallisia nekään eivät ole. Monta kertaa on lehdessäkin esitelty "oikeina" aivan vääränlaisia piiraita.

Äänestä
  • ja kurttuisia, löytyskö Jokipubista nuorempaa mallia, eivät olis vielä niin sitkeitä, vaan uunituoreita. Aikoinaan siinä Kauppakadulla pyöri piirakkaa, oisko menneet johkin sisälle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Veikko kirjoitti:

Tietääkö kukaan, mistä saa hyviä karjalanpiirakoita Joensuusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu