Troy laulaa hyvin

Anonyymi

Vertailkaapa varsin vuoden 2018 vetoa jossa laulaa kaikki kolme laulajaa. https://youtu.be/2kkokEGGclc
Ja sitten tähän missä ei ole Markoa. Toimii melkein jopa paremmin. https://youtu.be/bvg6lRvTlwY

Videoiden laadut on sitten mitä on. Markon ääni ei ole enää sama mitä se oli 2011 joten ikävä ei ole enää niin suuri.

7

816

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mustilaisukko taas vauhdissa. Onko hevonen vaihdettu ja kengitetty. Pysy vaan niissä hommissa ja jätä musiikista puhuminen niille jotka siitä jotain ymmärtää.

      • Anonyymi

        Avaa silmäsi ja korvasi


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Avaa silmäsi ja korvasi

        Avasin silmäni ja korvani ja huomasin että Marko on paskimmillaankin Nightwishin paras laulaja kautta aikain. En minä ihan tätä odottanut että se ero on noin iso mutta minkäs tosiasioille teet.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Avasin silmäni ja korvani ja huomasin että Marko on paskimmillaankin Nightwishin paras laulaja kautta aikain. En minä ihan tätä odottanut että se ero on noin iso mutta minkäs tosiasioille teet.

        Onhan Marko yks parhaita laulajia ikinä. Mutta silti hienosti pärjää Nightwish ilmankin.


    • Anonyymi

      Marko on ihan mahtava, ja määrätyissä asioissa lyömätön. Nightwishin katalogi on vaan niin monipuolinen, että siitä löytyy semmoisiakin numeroita, jotka voisivat toimia paremmin eri äänellä. Jotkut ovat jo toimineetkin, enkä ole itse kaikille Markon tulkinnoille vanhemmista kappaleista lämmennyt ihan täysin.

      Ei se ota mitään pois siitä, että yksi maailmanhistorian suurimpiä väristyksiä aiheuttava kappale on ihan se levyversio Bless the Child kappaleesta. Eikä se Wacken 2013 jää kyllä oikeastaan yhtään taakse. Noita kahta parempi on vain se jonkun Youtubeen tekemä mashup, jossa on mukana Marko, Floor JA Tarja.

    • Aivan mahtava ääni on Markolla ollut ja sooloalbuminsa ulos tullessa ei ainakaan ollut yhtään menettänyt tehoaan millään tavalla. Katsoin yhden YouTube-videon jossa eräs oopperalaulaja hämmästyi että onko hän saanut oopperatason koulutusta koska hänen äänensä tuki on aivan uskomaton: https://youtu.be/T-CqLkFTY24

      Kyllähän Troy on edistynyt jollakin tavalla, mutta äänestä kuulee että ponnistelee vielä jonkun verran saadakseen enemmän volyymia ulos. Marko sai saman kuulostamaan itselleen helpommalta. Harvest on parempi kappale Troylle.

      Olisi kyllä Floorinkin kannalta parempi jos löytyy jälleen Markon tasoinen laulaja ettei tarvitsisi jarruttaa omaa ääntään toisen vuoksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      1
      3911
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      43
      3502
    3. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      59
      3253
    4. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      17
      3101
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      34
      3088
    6. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2880
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      44
      2520
    8. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      40
      2448
    9. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      2285
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      45
      2059
    Aihe