Ukkosmyrskyn iskeminen tunteitten takia

Anonyymi

Tuntuuko joskus siltä, että ukkosmyrsky iskee ihmisten negatiivisten tunteitten takia sen sijaan kuin luonnollisella tavalla?

2

85

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ukkosellahan on kuitenkin suuri puhdistava vaikutus. Monesti kyllä tuntuu, että energiat on niin täysiä ja tummuneet, että myrskyä tarvitaan joka tulee ja puhdistaa.

      Eli kun yksittäisten ihmisten kohdalla tunnemyrsky riittää, jota puhdistettaisiin. Niin kollektiivisesti puhdistamaan pitäisi olla kokonainen oikea myrsky.

      No, totta että se tunteen raskaus tulee kun myrsky vaikuttaa ilmanpaineisiin. Mutta silti sitä voi ajatella sitä kautta että luonto on kokonaisuus, ja monet on vaan niin tyhjiksi kaluttuja, että eivät tunne tällä tavoin nykyään noita suurimpiakaan luonnonmahteja, taikka siis niitten suurta vaikutusta itseensä :)

    • Anonyymi

      Muistelin tässä erästä jaksoa TV2:n Robbie Coltranen juontamasta sarjasta 'Ratkaisevat todisteet'. Siinä poliisit joutuivat kaivamaan haudasta murhaajan ruumiin. Mukana ollut poliisimies kertoi että heidän kaivaessaan mereltä nousi musta pilvi ja kohta ukkosmyrsky jyrisi kaatosateen saattelemana päällä. Poliisi kertoi että oli aivan kuin murhaaja ei olisi pitänyt siitä mitä hänelle tehtiin ...

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6294
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3140
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe