En löydä enää koskaan ketään.

Anonyymi

Olen hylkiö ja jätekasa. Yritän piilottaa tunteeni. Koskaan ei saa läheisyyttä ja hellyyttä.

13

1146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      🎼 sun täytyy muuttuu, sun elämältä suunta puuttuu 🎼

      • Anonyymi

        Sinä et tiedä siitä mitään!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinä et tiedä siitä mitään!

        Niinpä, sanoisin että tämä oman elämänsä trumpetinsoittaja ei löydä millaansa vaikka kuinka fanaatttisesti tätä toivoisi ja varsinkaan miikkojen kirjoitusten seasta. Turha on toimeton ihminen.


    • Anonyymi

      Sitähän se elämä on

      • Anonyymi

        Ei tunnu kovin hyvältä kun kukaan ei rakasta eikä välitä!


    • Anonyymi

      Oot jotenkin viallinen jos kukaan ei tykkää susta.

    • Anonyymi

      Jaa, sun täytyy joko muuttuu tai opetella pitämään itestäs tuommosenaan. Ehkä ensin ihan ittes takia. Itsesäälissä rypemisestä voi tulla tapa ja säälipisteet ei lämmitä pitkään. Ja jos jollekulle mitätöi itteensä, se toinen voi ottaa sen ittensä väheksyntänä. Itsesurkuttelu voi jopa vetää puoleensa alistajia. Tai sitten yliempaattisia ripustautujia. Kannattaa varoa millaisen vaikutelman tekee. On yksinäisyyttäkin pahempia kohtaloita.

      • Anonyymi

        Onko kokemusta ja hyvittääkö tuo satuttamistarkoituksessa kirjoitettu paasaus näitä vääryydenkokemuksiasi?


    • Anonyymi

      Ikäviä tunteita nämä... Mutta siltähän se alkaa tuntua kun ei onnista koskaan.

    • Anonyymi

      Mulla sama juttu, piilotan tunteeni, en kerro kenellekään, ettei niistä tehdä pilkkaa. Ei tullut ketään munkaan kohdalle. Yksipuolisia ihastumisia vain ollut. Hävettää, kun edes kuvittelin tällä, rumalla ulkonäöllä ketään löytäväni tai yleensä katsoin ketään. Yks entinen naispuolinen tuttava sanoi suoraan ett olen hänen mielestään ruma, kaikki on viallista mun ulkonäössä. Mä hölmö en tuota heti täysin uskonut, mutt kun erehdyin sanomaan hänelle eräässä paikassa ollessamme, ett meidän vierestä ohi mennyt mies vilkaisi mua, niin tämä tuttava sanoi pyhh ja katsoi mua vinosti tyyliin, ett älä unta näe, ei kukaan noin helvetin rumaa katso. Hänen sanat, ilmeet ja teot sai mut häpeämään itseäni vieläkin enemmän, tunsin itseni vieläkin rumemmaksi kuin koskaan ikinä, hävettää melkein kulkea ihmisten ilmoilla.

    • Anonyymi

      Lemmikkieläin on ihan hyvä ratkaisu, pitää sut menossa mukana ja voi auttaa tutustumisessa ihmisiinki.

    • Anonyymi

      Suolen uudelleen asentaessa on tarkattava ettei lähde valu toiseen suuntaan
      Daniel:
      11:36

    • Anonyymi

      Minulla on mies, joka minusta kyllä välittää. On aina välittänyt ja yrittänyt auttaa. Lapset välittävät äidistään kyllä ja minä olen osannut heitä rakastaa. Siinä on minun perheeni.
      Minä välitän sinusta ja haluaisin ehdottomasti auttaa. Ymmärrän, että sinulla on tukala tilanne elämässäsi mutta eikö se voisi vielä muuttua. Minulle on opetettu, että ei saaluovuttaa.
      Sinä olet minulle ystävän asemassa. Olet auttanut minua.
      Jos siitä olisi apua, niin voisin olla kanssasi mutta luulen, että sinä et halua. Mitävoisin tehdä?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2593
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      196
      990
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      55
      792
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      129
      722
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      55
      616
    6. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      15
      536
    7. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      51
      535
    8. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      494
    9. Mikä on sun ja kaivattusi nimen viimeinen kirjain?

      Välillä näin päin...
      Ikävä
      40
      494
    10. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      55
      485
    Aihe