Rikolliskuvauksissa on havaittu, että rikolliset tavoittelevat yltäkylläisyyttä ja rikkautta elääkseen nautinnoissa. Varkaat näkevät elämän juhlana, jolloin juomingeissa veljeyden kokemus on huipussaan. Kuitenkin samaan aikaan petollisuus ja epäilevyys yhdistyivät veljeyden julistamiseen ja liittoutumien etsintään valmistuen alituiseen pettämiseen.
Rikolliset poikkeavat muista ihmisistä
1
94
Vastaukset
- Anonyymi
Ymmärrän ikään kuin että jos jokukansa on laitettu liian ahtaalle esim juutalaisilla katkeruus menneestä niin heistä on tullut ihmis petoja.
Siis ymmärrän en hyväksy heidän käytöstä alistaa palestiinalaiset.
Ymmärrän siis koulukiusatut, siitä syntyneen ihnisvihan, siis en hyväksy tekoja, mutta ymmärrän mistäviha ihmisiä kohtaan tulee
Vaineampi minun on ymmärtää laumaihmisiä, jotka jengin turvin tekee pahaa, esim joukkueurheilijat ja valmentajat ja koko koneisto esim usassa peittelee jonkun joukkuetoverin raiskauksia ym tai koko joukkue ottaakohteekseen jonkun ihmisen kuten kuuban joukkue.
Ylipäänsä on helpompi ymmärtää kun yksittöinen ihminen tuskissaan hyökkää sumnittaisesti monen kimpouun. Eivöt he nautiskele vaan breivikit kai itsekin kärsivät?
Puhdas sadismi eli miesten porukassa harjoittama pahuus somessa ja lehdissä ym naisjulkkiksia, kohtaan, tai miesten ja siemeniensä hedelmien, jätkiensä esim tapa terrorisoida suomessa ympäristöään monin eri tavoin niin että kukaan ei esim suomessa uskalla sanoa sanaa meteli, vaan esim eilisessä mot ohjelmassa kaikki data-keskuksia vastustavat vastustivat niitä luontoarvojen perusteella, vaikka on päivönselvää, että asuvat virressä, eivötkö halua puiden huminan tilalle ihmisten meteliä.
Sadistinen pahuus kum tehdään jollekin lauman turvin pahaa koska voidaan, samalla mobbaajat usein esittåvöt viatonta, tällainen toiminta saa varmaan jotaim seksuaalista energiaa tai iloa aikaan, on juovuttavaa, siis yhteisövainoajat, joukkovainoajat, gs, kiusaaminen somessa, ehkä työpaikoilla (jollei ole sieltä kitketty jo pois samoin kuin kouluista), siirtynyt someen janaapurustoonko!? Huumaavaa, hurmos, kiehnäävä, kiimainen olotila kun kiehnätään ja esitetään itse uhria tai huolta, yleensä omat jätkät jotenkin, lapsiperheharrastus. Tähän liittyy toive että saisi yhteisöllisyyttä aikaan esim ulkoisesta uhasta, nähdään pakuja joissa pedoja ym. Oikeasti omat jätkät, kersat jotenkin kuehnöisesti saattaa nauttia siitä tunteesta kun esim sudesta tehty jahdattu, ja he ovat hyviksiä, siis ihmiset.
Karhuhan esim syö omat pentunsa. Susi haluaisi olla rauhasaa mutta ohminen on joka puolella, teineen, taloineen.
En tiedä osaanko selittää, mutta tilastoissahan ne pedot on ihan siellä omassa perheessä, thaimaan reissuilla, porno, sadismi, alistaminen, nöyryyttäminen, pahuus=mies.
Siis perheellinen mies on suuremmalla todennäköisyydellä alistaa ihmiskaupan uhreja kuin lapsettomat peräkamnarin pojat jne
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k744026- 1013555
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah823378Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia382789- 1251673
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta361536Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi191164Meitä ei tule
Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌221134Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk141121Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?421120