Rikolliset poikkeavat muista ihmisistä

Anonyymi

Rikolliskuvauksissa on havaittu, että rikolliset tavoittelevat yltäkylläisyyttä ja rikkautta elääkseen nautinnoissa. Varkaat näkevät elämän juhlana, jolloin juomingeissa veljeyden kokemus on huipussaan. Kuitenkin samaan aikaan petollisuus ja epäilevyys yhdistyivät veljeyden julistamiseen ja liittoutumien etsintään valmistuen alituiseen pettämiseen.

1

133

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ymmärrän ikään kuin että jos jokukansa on laitettu liian ahtaalle esim juutalaisilla katkeruus menneestä niin heistä on tullut ihmis petoja.

      Siis ymmärrän en hyväksy heidän käytöstä alistaa palestiinalaiset.

      Ymmärrän siis koulukiusatut, siitä syntyneen ihnisvihan, siis en hyväksy tekoja, mutta ymmärrän mistäviha ihmisiä kohtaan tulee

      Vaineampi minun on ymmärtää laumaihmisiä, jotka jengin turvin tekee pahaa, esim joukkueurheilijat ja valmentajat ja koko koneisto esim usassa peittelee jonkun joukkuetoverin raiskauksia ym tai koko joukkue ottaakohteekseen jonkun ihmisen kuten kuuban joukkue.


      Ylipäänsä on helpompi ymmärtää kun yksittöinen ihminen tuskissaan hyökkää sumnittaisesti monen kimpouun. Eivöt he nautiskele vaan breivikit kai itsekin kärsivät?

      Puhdas sadismi eli miesten porukassa harjoittama pahuus somessa ja lehdissä ym naisjulkkiksia, kohtaan, tai miesten ja siemeniensä hedelmien, jätkiensä esim tapa terrorisoida suomessa ympäristöään monin eri tavoin niin että kukaan ei esim suomessa uskalla sanoa sanaa meteli, vaan esim eilisessä mot ohjelmassa kaikki data-keskuksia vastustavat vastustivat niitä luontoarvojen perusteella, vaikka on päivönselvää, että asuvat virressä, eivötkö halua puiden huminan tilalle ihmisten meteliä.

      Sadistinen pahuus kum tehdään jollekin lauman turvin pahaa koska voidaan, samalla mobbaajat usein esittåvöt viatonta, tällainen toiminta saa varmaan jotaim seksuaalista energiaa tai iloa aikaan, on juovuttavaa, siis yhteisövainoajat, joukkovainoajat, gs, kiusaaminen somessa, ehkä työpaikoilla (jollei ole sieltä kitketty jo pois samoin kuin kouluista), siirtynyt someen janaapurustoonko!? Huumaavaa, hurmos, kiehnäävä, kiimainen olotila kun kiehnätään ja esitetään itse uhria tai huolta, yleensä omat jätkät jotenkin, lapsiperheharrastus. Tähän liittyy toive että saisi yhteisöllisyyttä aikaan esim ulkoisesta uhasta, nähdään pakuja joissa pedoja ym. Oikeasti omat jätkät, kersat jotenkin kuehnöisesti saattaa nauttia siitä tunteesta kun esim sudesta tehty jahdattu, ja he ovat hyviksiä, siis ihmiset.

      Karhuhan esim syö omat pentunsa. Susi haluaisi olla rauhasaa mutta ohminen on joka puolella, teineen, taloineen.

      En tiedä osaanko selittää, mutta tilastoissahan ne pedot on ihan siellä omassa perheessä, thaimaan reissuilla, porno, sadismi, alistaminen, nöyryyttäminen, pahuus=mies.

      Siis perheellinen mies on suuremmalla todennäköisyydellä alistaa ihmiskaupan uhreja kuin lapsettomat peräkamnarin pojat jne

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1371
    2. 68
      1330
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1261
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1245
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      1009
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      933
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      89
      886
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      871
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      801
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      696
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      666
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      663
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      638
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      622
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      586
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      574
    Aihe