Kuka on tuo pullomies, joka Citymarketin ovien edustalla olevasta "maskiroskiksesta" etsii paljain käsin pulloja? Nähnyt monesti kesän aikana, että käy Citymarketin lähellä olevat roskikset läpi pullojen toivossa. On myös kaiketi avitus taustaa hänellä.
Oranssihiuksinen pullomies Citymarketin pihassa
Anonyymi
271649
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Heikki.
Eikö sillä ollu nimi Päivi myös?
No se on jämsän legendaarinen pullopoika.
Mitä teet tiedolla?
Mitä sinä teet sillä tiedolla?
On se sinkku.
Arvo. se on.
Uosukainen se on oman kämpänkin maksanut vissiin pullorahoilla ja muilla töillään ja kuulunut katukuvaan jo pitkän aikaa!! Harmiton kaveri ja jos joku käy siihen käsiksi niin edestään löytää se on varma!!
Sama homma. Pitää tienvarret siistinä toisten heittelemistä purkeista. Joskus en oo viittiny viedä kauppaan ja nähnyt tän kaverin. Oon lykänny tölkit sille. Kyllä tulee leveä hymy. Ja kiitos.
Kuullu myös aikanaan kun olin samassa työpaikassa hetken kyseisen henkilön kanssa, että käy myös ulkomailla rahoillaan.
Rahat on kyllä muualta peräisin kuin pulloista, niiden kerääminen on vai elämäntapa.
Tarja Halosen veli
Tämän viesti ketjun aloittajalla ei taida kaik kupit olla kaapissa. saman tyylisiä aloituksia silloin tällöin ilman oikeeta asiaa. maalittamistahan tuollainen on ja siten sairasta.
joku laittaa vielä viritetyt piisamin raudat sinne roskikseen, niin oppii ukko tunkemaan käsiään roskisten sisään...
Niinhän narkkaritkin laittaa tarkoituksella taskuihinsa pystyyn käytettyjä huumeneuloja, että kun poliisit tulee kopeloimaan taskuja, niin tyrkkäävät kätensä niihin.
Onkohan jotain Kaipolan irtisanottujen?
Heikki ei ole koskaan alistunut paperitolloksi.
😜
Se siivoton takkutukka on aina katsonut, että hänen kohdallaan riittää, kun on ihan pelkkä TOLLO.
Jämsän Äijä 2022
Yhtä vertainen kuin ämmä ja äijä nyt ja tähän asti. mikä ettei.
Kaipolassa Heikki olisi ollut selvästi päällikkö tasoo...
Nyt vaan kaikki työttömät paperitollot tölkkejä keräämään.
Viiltohanskojahan teillä on. 😜😅
Onkohan se siivoton takkutukka saanut koskaan oikeaa naista?
Tuskinpa vaan on saanut...
Eikös pk4 ollut elämänkumppani.?
Pelimies
Hienoa työtä kaverilta. Pitää Jämsää ja Himosta siistinä. Suuri kiitos hänelle.
Kyllä Himoksella on paljon muitakin tölkin metsästäjiä. Sieltä saa hyvän tilin, kokemusta on.
Pitkän työpäivän on hän tehnyt. Tinkimättä. Ahkera mies. Arvostan.