Houkutellaan kauppaan. Tarjouksella kalaa 7,90 hyllyt tyhjinä .Aina sama peli tässä kaupassa Täytyy kauppaa vaihtaa.Eikä mitään vastaavaa tuotetta tarjolla.
TAMMELA 21.8
11
783
Vastaukset
- Anonyymi
Kertomassasi tilanteessa voi vaatia korvauksia turhan käynnin kuluista. Kilometrit syö bensaa joka maksaa jo melkein 2 e / litra . Kiitos samariinin ilmastohömpän.
- Anonyymi
Voishan sitten ajaa vaikka Tornioon hakemaan jotain ,ja vaatia korvauksia kerran ei jotain saanut..Nykyihmiset vaan tottuneet et ,kaikki minulle ja heti tyy,Iin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voishan sitten ajaa vaikka Tornioon hakemaan jotain ,ja vaatia korvauksia kerran ei jotain saanut..Nykyihmiset vaan tottuneet et ,kaikki minulle ja heti tyy,Iin.
Taas yksi Uuno ilmoittautui. Nyt kyse ei ollut siitä että saivarrellaan jostain Tornioon ajelemisesta mitä ei kaupan tarjouksen takia lähde kukaan Hämeestä käsin tekemään kuin typerissä kuvitelmissasi. Sen sijaan ihan oikeasti joku vaikka Forssasta tai Liesjärven perukoilta voi ajaa kaupalle katsomaan kun tarjous onkin muuttunut "eiooksi". Tällöin asiakkaalla on oikeus saada vastaava tuote tai sen puuttuessa korvaus turhasta matkasta.
Onneksi jotkut osaavat näin toimia eivätkä ole kaltaisiasi lampaita. Samalla voi loppua myös kaupan katteettomat lupaukset jostain tuotteesta jonka tarjouksella houkutellaan selvästi ihmiset paikalle ja toivotaan että ostaisivat muut tarvitsemansa tuotteet siinä samalla vaikka tarjous tuote olisikin jälleen loppu. Kyllä puolensa tulee pitää eikä se ole mitenkään itsekästä vaikka kuinka niin väität. Kaupalta se on virhe toimia em. tavalla ja voit kyllä tarkistaa netistä että on asiakkaalla oikeus korvaukseen tällaisissa tilanteissa ellet muuten usko! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taas yksi Uuno ilmoittautui. Nyt kyse ei ollut siitä että saivarrellaan jostain Tornioon ajelemisesta mitä ei kaupan tarjouksen takia lähde kukaan Hämeestä käsin tekemään kuin typerissä kuvitelmissasi. Sen sijaan ihan oikeasti joku vaikka Forssasta tai Liesjärven perukoilta voi ajaa kaupalle katsomaan kun tarjous onkin muuttunut "eiooksi". Tällöin asiakkaalla on oikeus saada vastaava tuote tai sen puuttuessa korvaus turhasta matkasta.
Onneksi jotkut osaavat näin toimia eivätkä ole kaltaisiasi lampaita. Samalla voi loppua myös kaupan katteettomat lupaukset jostain tuotteesta jonka tarjouksella houkutellaan selvästi ihmiset paikalle ja toivotaan että ostaisivat muut tarvitsemansa tuotteet siinä samalla vaikka tarjous tuote olisikin jälleen loppu. Kyllä puolensa tulee pitää eikä se ole mitenkään itsekästä vaikka kuinka niin väität. Kaupalta se on virhe toimia em. tavalla ja voit kyllä tarkistaa netistä että on asiakkaalla oikeus korvaukseen tällaisissa tilanteissa ellet muuten usko!Olet katsonut liikaa Jenkkisarjoja ja korvaukset Kiiluu Silmissäsi.Katsoitko tarkasti sen kalojen tarjouksen,ettei siinä vaan lukenut Säävaraus ,eli niitä ei olla saatu
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet katsonut liikaa Jenkkisarjoja ja korvaukset Kiiluu Silmissäsi.Katsoitko tarkasti sen kalojen tarjouksen,ettei siinä vaan lukenut Säävaraus ,eli niitä ei olla saatu
Ei lukenut säävaraus. Ainostaan 2/ talous. Kerran menin ostaan broileria sama juttu, eioota oli hyllyssä. Ei mitään vastiketta. Sanoin kassalla en löytänyt broileria " kassa kertoi ne on loppu"Suur miinus kauppiaalle, ei tällä pitkälle pötkitä.
- Anonyymi
Voihan sitä vaihtaa Sähköautoon ,eikä tartte enää Bensaa kauppareissuille tarjouksien metsästys sujuu sähkön voimalla.
- Anonyymi
Kyllä se Forssankin kaupassa huijataan on tarjouksessa
Valion jäätelötuutti , suklaatuutti pakkaus mallia 6 2. Kysyin, ei kuulu edes valikoimaan.- Anonyymi
Nyt naurattaa. Tää oli hyvä
- Anonyymi
Mitä?!Juokseeko (tai oikeammin ajaako) joku vielä tarjousten perässä?
Jos tarjousasiat närästää, silloin kannattaa tosiaan vaihtaa kauppaa. Mikä muuten olisi vastaava tuote kalalle?- Anonyymi
HK. Sininen,paistettuna ,keitossa,raakana,namnam
- Anonyymi
Kauppias lienee vain tyytyväinen jos tosiaan vaihdat kauppaa, etkä tuo kuraa sisälle likaisine kenkinesi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643315Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433137- 432518
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1152468- 311933
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271830- 481626
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851445- 391310
- 821169