Houkutellaan kauppaan. Tarjouksella kalaa 7,90 hyllyt tyhjinä .Aina sama peli tässä kaupassa Täytyy kauppaa vaihtaa.Eikä mitään vastaavaa tuotetta tarjolla.
TAMMELA 21.8
Anonyymi
11845
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kertomassasi tilanteessa voi vaatia korvauksia turhan käynnin kuluista. Kilometrit syö bensaa joka maksaa jo melkein 2 e / litra . Kiitos samariinin ilmastohömpän.
Voishan sitten ajaa vaikka Tornioon hakemaan jotain ,ja vaatia korvauksia kerran ei jotain saanut..Nykyihmiset vaan tottuneet et ,kaikki minulle ja heti tyy,Iin.
Taas yksi Uuno ilmoittautui. Nyt kyse ei ollut siitä että saivarrellaan jostain Tornioon ajelemisesta mitä ei kaupan tarjouksen takia lähde kukaan Hämeestä käsin tekemään kuin typerissä kuvitelmissasi. Sen sijaan ihan oikeasti joku vaikka Forssasta tai Liesjärven perukoilta voi ajaa kaupalle katsomaan kun tarjous onkin muuttunut "eiooksi". Tällöin asiakkaalla on oikeus saada vastaava tuote tai sen puuttuessa korvaus turhasta matkasta.
Onneksi jotkut osaavat näin toimia eivätkä ole kaltaisiasi lampaita. Samalla voi loppua myös kaupan katteettomat lupaukset jostain tuotteesta jonka tarjouksella houkutellaan selvästi ihmiset paikalle ja toivotaan että ostaisivat muut tarvitsemansa tuotteet siinä samalla vaikka tarjous tuote olisikin jälleen loppu. Kyllä puolensa tulee pitää eikä se ole mitenkään itsekästä vaikka kuinka niin väität. Kaupalta se on virhe toimia em. tavalla ja voit kyllä tarkistaa netistä että on asiakkaalla oikeus korvaukseen tällaisissa tilanteissa ellet muuten usko!
Olet katsonut liikaa Jenkkisarjoja ja korvaukset Kiiluu Silmissäsi.Katsoitko tarkasti sen kalojen tarjouksen,ettei siinä vaan lukenut Säävaraus ,eli niitä ei olla saatu
Ei lukenut säävaraus. Ainostaan 2/ talous. Kerran menin ostaan broileria sama juttu, eioota oli hyllyssä. Ei mitään vastiketta. Sanoin kassalla en löytänyt broileria " kassa kertoi ne on loppu"Suur miinus kauppiaalle, ei tällä pitkälle pötkitä.
Voihan sitä vaihtaa Sähköautoon ,eikä tartte enää Bensaa kauppareissuille tarjouksien metsästys sujuu sähkön voimalla.
Kyllä se Forssankin kaupassa huijataan on tarjouksessa
Valion jäätelötuutti , suklaatuutti pakkaus mallia 6 2. Kysyin, ei kuulu edes valikoimaan.
Nyt naurattaa. Tää oli hyvä
Mitä?!Juokseeko (tai oikeammin ajaako) joku vielä tarjousten perässä?
Jos tarjousasiat närästää, silloin kannattaa tosiaan vaihtaa kauppaa. Mikä muuten olisi vastaava tuote kalalle?
HK. Sininen,paistettuna ,keitossa,raakana,namnam
Kauppias lienee vain tyytyväinen jos tosiaan vaihdat kauppaa, etkä tuo kuraa sisälle likaisine kenkinesi.