Miten meni omasta mielestä

Anonyymi

4

3075

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Laske asennusvirheet, eniten löytänyt voittaa kahvipaketin.

      Voi pyhä sylvi, luulin että jokamiesluokassa raapataan mutta tuo julkaisutarina tuosta korjaamosta.

      On se hienoa että motorsport saralla meillä suomessa on vielä tämän tasoisia yrityksiä jotka lähes pyynteettömästi ja pedanttisella tarkkuudella toteuttavat vaativan asiakkaan yksityiskohtaisetkin toiveer.

      Toivottavasti asiakas ymmärtää pitää puolensa kauhukorjaamoja vastaan

    • Anonyymi

      Käyppä kattoon nuo kuvat niin voi mieli niuvanniemestä muuttua.

    • Anonyymi

      Motorsportti kiskan omistaja niuvanniemestä vastaan tyly kuvasarja kyrpiintyneeltä ilmeisesti entiseltä asiakkaalta näemmä tämä case.

      Jos tuo asiakas pelaa korttinsa oikein niin käräjille menee ja kuvasarjasta päätellen maksajakin on selvillä.

      Askelmerkit näissä lienevät näytöistä vähän riippuen b to c kuluttajakaupassa
      Työ->toteutus->käteismaksu tai 14vrk lasku ja 14 vrk reklamointioikeus.

      Tuossa kohtaa prosessia yritys joutuu jo kestämättömään tilanteeseen ellei työtilausta voida toteennäyttää että olisi tehty tilauksen mukaan ja että työn jälki vastaisi alalla vallitsevia yleisiä normeja.

      Tässä kyseisessä tapauksessa tuo toteennäyttö lielee kuvistakin päätellen mahdotonta.

      Jos ja ilmeisesti tuostakin päätellen asiakas on tehnyt rekkulan, toivottavasti kirjallisena niin tuo rekkula vei yrityksrltä suoran perintämahdollisuuden sillä saatava on riitainen.

      Tässä välissä yrittäjä saa tietysti vastaansa kuluttajariitalautakuntaa ja muutakin kivaa vastaantapeltavaa instanssia.

      Tuon jälkeen askelmerkki kakkonen lienee käräjäoikeus.

      Näitä ammatikseni ns. Seuranneena tuossa kohtaa tuon työn tehnyt yritys konttaa kengännaruihinsa sillä käräjillä on erittäinkin todennäköistä että vaakakupissa on vastassa reppana, lähes oikeustoimikelvottomana esiintyvä asiakas tukenaan kuluttajariitalautakunnan resurssit vastaan yritys millä olisi jo oletettavasto pitänyt olla myydessään palvelua olla ammatillinen osaaminen tasolla ettei tuon näköistä jälkeä synny ja oletusarvoisesti asiakkaan pitäisi pystyä luottamaan että tilattu työ mikä sitten onkaan tulee asiallisesti tehtyä.

      Tuossa peitsien kalisteluissa en haluaisi olla tuon yrityksen puolella pöytää.

      Olisi kiva lukea tämä tarina loppuun eli toivottavasti aloittaja päivittää tätä ja miksei myöskin tuon yrityksen edustaja

    • Anonyymi

      Näköjään ei ole sopua syntynyt kun fasetuupiin on tullut lisää kauhukuvia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      174
      1192
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      46
      631
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      559
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      304
      558
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      228
      543
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      529
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      502
    Aihe