palsta hiljenee mitä enemmän kirjoitat täällä omien ja itestäs tunnisteita jakaen. Et ole kenenkään kaivattu
Huomaatko kukaan ei kaipaa sinua
Anonyymi
74828
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 74
Vanhimmat
Kelle tämä kaunis viesti?
Ja kenelle osoitettu tuo aloitus?
Kaikkihan täällä kaipaa kaikkia. Jopa sinäkin tuskissas!?
Pitäisikö sinun keskittyä ihan itseesi. Ei ketään haittaa vaikka nämä sivut kaatuisi.
Jättikö aloittaja tahallaan kertomatta kenelle aloitus on suunnattu jotta mahdollisimman moni pahoittaisi mielensä? Alkaa tuntua siltä!
Aloittajan tarkoitus lienee tahallinen loukkaaminen.
Mutta ei se mitään, itse jokainen ihminen tietää oman tilanteensa.
Kaipauksella ei liene suurta merkitystä tällä roska palstalla.
Joskus näitä kirjoituksia lukee ihan ajan tappamisen vuoksi, jos joku kaipaa itseäni.
Se on sitten todellisessa, oikeassa elämässä.
Jos olisin parisuhteessa, en koskaan sallisi kumppani kirkoitella tällä roska palstalla.
Mutta on minun näkemykseni.
Jokuhan voi kaivata täällä toista sen takia että saisi sen parisuhteen, tai ystävyssuhteen. Eli ei tää ihan roskapalsta ole.
Oikeassa elämässä, suhteet luodaan vastakkaiseen sukupuoleen.
Mitä hyödyttää tänne kirjoitella ja olettaa, että se joku tietty tunnistaisi.
Niin kuin totesin tuossa aiemmin. En koskaan sallisi kumppanini kirjoitella tälläiselle palstalle. Mutta tämä on minun mielipiteeni.
Juu, se on osittain totta mutta jos joku on joskus tavannut oikeassa elämässä jonkun ja sitten yhteys katkeaa syystä tai toisesta niin kai silloin saa täällä kaivata häntä?
Minulle on käynyt juuri noin. Ei mulla ole mitään muuta syytä tänne kirjoitella kuin kuikuilla josko hän joskus lukisi näitä.
Ei asia etene tätä kautta. Se on mahdotonta. Tuhlaat aikaasi.
Sivusta: Aina täältä löytyy näitä besserwissereitä jotka idioottimaisesti tuhlaa aikaansa. Aikuiset ihmiset tietävät mitä tekevät ilman neuvomisia.
Ei todellakaan kukaan mua kaipaa, tiedän sen ilman kirjoittamisiakin.
Tulin kurkkaa mitä täällä tapahtuu.
taidat nyt projisoida itseäsi ja omia tekojasi toisiin. Kaikki eivät ole kuten sinä, harhailemassa palstalla ja "tunnistelemassa" täysin vääriä tuntemattomia ihmisiä kunnes lopulta päädyt haukkumaan tuntemiasi ihmisiä ja sitten ihmettelet että sinulle v#ttuillaan.... 🤣
Vai oiskos se niinpäin että sinua, aloittaja, ei kukaan kaipaa? Tunnut olevan kylmä ihminen sydämeltäs, ei siis ihme ettei sinua kukaan kaipaa.
Tuskin kukaan haluaa palstalla jokaiselle rakkautta vannovaa. Ei millään pahalla.
Palstaomijat ovat niitä
Pelimiehiä ja pelinaisia jotka tykkää
Lirkutella ja saalistaa panoja. Ei kovin uskollisia parisuhdetta ajatellen
Miten sun päähän mahtuisi sellainen asia että kaikilla ei ole seksi mielessä tai se ei ole maailman tärkein asia.
Ihminen itse on tärkeä hänen tutustuminen.
No ei se anonyymien iskeminen rakkauttakaan ole. Pillua se lirkuttava flirtti omija hakee
Sexsexsex
Minä en anonyymeille ole lirkutellut mutta sinä taidat olla sellainen että pelkkää panoa on koko elämäsi täynnä kun siitä jauhat päivästä ja vuodesta toiseen.
Hauska miten joidenkin ihmisten viha kohdistuu niihin ketkä kaipaavat. Eivät vihaa kakkakirjoittelijaa eivätkä perverssiä vaan kaipaajia. Ihmiset on tosi kieroja.
Sano älä muuta
"Pahan ilman lintu" taas liikkeellä ilkeine avauksineen!
Entä jos muut jakaa niitä tunnisteita toisesta? Vaikka edes kaipaile sen takia että joskus erehtynyt täällä kaipaamaan.
Mitä pahaa on kaipailussa?
Ei mitään. Mutta ei se oikeutta ketään täällä esiintymään toisena.
Ja se että jokainen kaipaus viesti on tehty kiusaaminen tarkoituksena. Eikä lopeta vaikka pyytää. Niin on siinä aika paljon pahaa.
Kuka nyt täällä esiintyisi toisena, vaikka joskus jonkun muun kirjoittamat ajatukset voivat tuntua ihan kuin omilta? Tai niinkuin itselle olisi kirjoitus kohdistettu, vaikka se ei ole sitä.
Leikkiä kuin tosissaan on tämäkin, mutta ei kannata ottaa tätätkään liian vaksvasti, jotta ei pipo kiristy.
Kerropa ystäväiseni, kuka sinua kiusaa kaipaamisellaan, jos etukirjain on sama sinulla, ei se tarkoita, että kaipailija ikävöi juuri sinua. Höpö, höpö!Unohda tuollaiset höpinät. Jos joku lähestyy sinua konkreettisesti häiriköimällä, niin silloin sinua kiusataan, ei muuten.
Kuule ihmisillä on tuttuja. Jotka voivat myös täällä lukea näitä.
Ei ole mitään tekemistä nimikirjaimet yms. ihan on suoraan elämästäni kirjoitettu. Ei voi tietää jos ei tiedä.
Itse tiedät, että et ikävöi ketään. Jos joku luulee muuta, se on hänen asiansa eikä siinä sen kummempaa. Häpeätkö, jos joku luulee sinun ikävöivän, kun et ikävöi? Parempi kartella sitten näitä palstoja, jotta ei tule turhia ajatuksia.
Eihän täällä näy yleensä kuin etukirjaimia, kuka niiden perusteella voisi mitään päätellä?
Hyvät tunnisteet on sellaisia, että ulkopuolinen ei niitä tajua. Vinkki sivusta.
Kyllä se on saanut pelkäämään ja ahdistumaan. Että hetken mielijohteesta kirjoitettuja viestejä täällä ruoditaan ja kaikki some kanavat joutunut salaamaan kun niistä juttuja kirjoitellaan. Maalitetaan ja haukutaan. Pelkään lasteni puolesta.
Jos oikeasti välität lapsistasi niin käy selvittämässä jossain onko kyse harhoista vai maalittaako sinua täällä oikeasti joku. Tarkoitan nyt juttelua jonkun kanssa. Ihan lastenkin takia. Kuka heistä huolehtii, jos sinä et pidä itsestäsi huolta? Ihan sillä mietin, kun itse olen rakastunut nainen ja aika usein syytetään toisena esiintymisestä kun kirjoitan omista tunteista. Siitä tiedän, että joku täällä on harhoissaan ja kuvittelee. Et se välttämättä ole sinä, mutta joku on.
Kyllä maalittaa. Olen varma. Jouduin selvittämään jopa että onko minut hakkeroitu. En arvannut että joudun tälläisen piinaan kun vaan huvin vuoksi kirjoittelin. Jos jotakin kaipaan niin otan kyllä yhteyttä oikeasti tämä vain leikkiä. Mutta ei enää siltä tunnu kun joutuu täällä kiusatuksi.
Ensin yritin ottaa huumorilla ja ei se ole niin iso juttu. Pikkuhiljaa se alkoi ahdistaa. Yritän olla ajatematta koko asiaa . Kirjoittakoon kunhan se pysyy täällä. Saanut kyllä Suomessakin epämääräisiä ystäväpyyntöjä yms. En ole niihin koskaan vastannut.
Somessa*
Tuolta voi tuntua ja se voi tuntua ihan todelliselta, vaikka ei ole. Itsekin olen haksahtanut joskus luulemaan tosissaan, mutta järjen pidän aina mukana näitä lukiessa. Järki kertoo taka-alalla, kuinka asiat oikein on.
Tietysti, jos olet tavannyt kirjoittajia palstan ulkopuolella ja olette sopineet tänne kirjoittamisesta, se on eri juttu, mutta silloin täytyy olla tarkat sovitut tunnisteet. Jos tällaisia menee sopimaan, silloin ottaa tietyn riskin ja on itse tavallaan syypää itseä koskevaab kirjoituksiin.
Itse en tunne enkä tiedä yhtään, kuka tänne kirjoittaa. Luovana ihmisenä tunnen paljon ja voimakkaasti tunteita, vaikka pyrin järjen pitämään mukana lukiessa. Tämä palsta liikuttaa ja koskettaa, siksi täällä käyn. En kirjoita säännöllisesti, silloin tällöin vain.
Kyllä facebookissa ystäväpyyntöjä tulee täysin tuntemattomilta ihmisiltä, jopa huijareilta, joita ei kannata ottaa ystävikseen. Jos on hyvin herkkä ja epäluuloinen, silloin ei kannata käydä tällaisilla palstoilla, pää sekoaa ja alkaa kuvitella turhia.
Onko sinua henkilökohtaisesti haukuttu, maalitettu täällä kirjoitettujen kirjoituksesi perusteella? Tuskin.
Hyvä, että purat tätä tänne, etkä jauha sitä vain omassa mielessäsi siten että se paisuu mielessäsi valtavaksi möykyksi ja haittaa sinun mielenterveyttäsi.
Täytyy vain nähdä ja ymmärtää asiat oikeasti eikä uskoa kuvitelmiin. On kiva leikitellä ajatuksilla ja tunteillakin, mutta niille ei pidä antaa kuitenkaan valtaa liikaa.
Pelko ja ahdistus on lähtenyt siitä, että olet kirjoittanut tänne arasta aiheesta varmaan ujona ja herkkänä ihmisenä. Asia on vaivannut sinua ja olet sitten alkanut kuvitella kaikkea mahdollista ja pelätä olemattomia.
Jos mitään konkreettista ei ole tapahtunut, kaikki pelon aiheesi ovat luuloa, niin ei mitään hätää.
Toivon todella että olisi luuloja. Kiusatuksi joutuminen pahimpia painajaisia. Tiedän hyvin että kiusaajilta on turha armoa anella tai kyyneleet silmissä merkitse mitään. Siksi ehkä tänne avauduin aikoinaan kun pelkäsin niin paljon kertoa ajattelin että jos kerron minulle nauretaan sen jälkeen. En uskalla nykyään luottaa oikein kehenkään niin paljon satutettu. Parempi etten edes lue näitä. Tiedän että ei minua kukaan kaipaa. Halusin vain kirjottaa tänne mutta olen tottunut ettei minua minnekään hyväksytä.
Tsemppiä! Joskus vain tapahtuu asioita, joita ei voi selittää eikä niille voi mitään, täytyy vain kestää. En tunne sinua enkä tiedä sinusta mitään, joten en tiedä oikein mitä sanoisin sinulle lohdutuksesi. Sen ainakin, että kiusattuja kohtalotovereita on Suomi täynnä. Sen voi lukea ja kuulla kaikkialta, nyt kun on some, niin vielä enemmän siellä.
Sinun täytyisi vain löytää samanhenkisiä, joiden kanssa synkkaa, heitä on jossakin. Laita toive ilmaan ja luota, että se toteutuu. Toiveilla on tapana toteutua ei heti, mutta joskus tai mistä sen tietää, piankin. Älä kuitenkaan luovuta, vaan elä elämää niin täysillä kuin voit. Etsi hyviä asioita ja iloitse niistä, niitä kyllä löytyy. Iloa, valoa syksyn päiviin!
Kiitos. Puhuin tänään asiasta erään ihmisen kanssa ja oli sitä mieltä että kuvittelen vain että ei ole mitään hätää ja sai rauhoitettua. Hyvää syksyä sinnekin.
Olen!! ÄÄIITIINN....??????
Mikä sinulle tuli?
Palsta hiljenee osaltani, koska olen ollut poissa. En ole jaksanut jauhaa tätä loputonta paskaa. Aina kun kirjoitan vakavasti ja käytän tunnisteita, saa hyviä vastauksia. Tosin vääriltä suurinosa. Mutta jotain tuttua jossain kommentissa usein on..
Olipa pahasti sanottu.
Ei pir sit yhtäh paikkajaa. Menin hakeeh postilootasta Kansan uutisia. Vares istus p-lootan päällä ja sonos, että ensin mulle.
Mikäs sii autto kun mennä hakemaan sille hookoonsinistä.
Kiitteli sentäh.
Tietenki se hiljenee jos yhtä kaipaa, ja muut huomaa että se ei koske heitä. Harva täällä monia yhtäaikaa kaipaa.
Aina kun käytän tunnisteita, huomaan että joku ehkä sittenkin kaipaa mua.
Kun kirjoitan ilman tunnisteita, saan hirveät haukut ja 10 "en halua sua" kommenttia.
Aloittaja ei ole ajan tasalla nyt yhtään siitä mitä täällä tapahtuu.
Vapaa-ajattelu osastolle. Nukkuessa on muuten paras lähteä.
Tämä ei muuten ollu sille yhdelle joka tietää olevansa kaivattu. Kyllä sinua täällä kaivataan vaikka välillä olisi hiljaisempaa. Palsta tympii vaan.
Säästetään demokraatit Jumalan käsiin.
Joo,+olis+kyllä+hauska+tietää+millainen+hallitus+on+seuraava+hallitus.+Oikeistohallitus+luultavasti+koska+S.M.+mokas+pahasti+kun+sanoi+että+korkeakoulun+käyneitä+pitäis+olla+50%+kansasta.+Kuka+hitto+tekee+ne+tavalliset+duunit=+pyyhkii+vanhusten+pyllyt,+siivoaa,+myy+ruokakaupassa+kassalla,+korjaa+televisiot+ja+tietokoneet+ym.+ym.+koska+noi+korkeasti+koulutetut+EI+VARMANA+tee+noita+duunarin+hommia+päivääkään+vaan+ne+on+mielummin+kortistossa+kun+ei+kaikille+riitä+johtajan+vakansseja!
Tuo on osin totta. Korkeastikoulutettu ei tee noita kuin pakon edessä. Mutta kukaan ei voi olla kortistossa, jos töitä tarjotaan. Kukaan ei elä ilman tuloja. Joten se pakko tulee aika äkkiä vastaan lähes kaikilla.
Kauhean rumaihminen sanoo noin
Enpä oikein usko, että minun tai hänen ikävät on nettipalstojen varassa.
Noin kirjoittaa vain ihminen, jolle kaipaus on jokin palstaleikki ja kilpailu.
Joitain asioita tulee opiskella ennen ystävyyttä.
Hyvä 🙂
Niinhän sinä kuvittelet, vai kerrotko ties itsestäsi kiertoilmaisuin että sinä olet se jota kukaan ei kaipaa? Joudun hätistelemään muita, sillä minulle on vain yksi, eli J- mies.
Tuo aloituksen väite on ihan järjetön. Jos koko palsta hiljenee, niin eihän se voi johtua siitä, että yksi täällä käyttää tunnisteita eikä ole kenenkään kaivattu.
Tämä on varmaan siltä höyrypää naiselta, jonka mielestä täällä on tasan kolme henkeä. Hän ihana nuori nainen, häntä ylikaiken jumaloiva mies ja kolmantena paha vanha noita-akka, joka vie häneltä tuon miehen.
Minä ainakin olen itse vähentänyt nyt. Ei vaan jaksa. Oikeat asiat tapahtuu ihan muualla kuin täällä palstalla, jos on tapahtuakseen. Aloittajalle suosittelen vähän hölläämään otetta palstasta. Ei tätä pidä niin kuolemanvakavasti ottaa.
no hyvä että hiljenee ja hyvä että ei kaipaa
Miksi kukaan haluaisi olla täällä jonkun kaivattu?
Niinpä. Varmaan kaikki tykkäisi siitä, että joku hiirulainen levittäisi toisten asioita ja tunnisteita täällä, eikä mainitsisi omasta itsestään yhtään mitään, hiirulaisena. Täytyyhän itseään sentään suojella, numero ykköstä.
En odota kenenkään kaipaavan minua, enkä tiedä kenenkään kaipaavan minua. Sitten kun on jaksamista, on mahdollista ihastua ja rakastua. Ehkä sinulle vielä tuntemattomaan ihmiseen tai ehkä häneen, jonka olet tuntenut jo kymmeniä vuosia.
Haittaakse
https://www.msn.com/fi-fi/uutiset/other/kirjaväite-prinssi-harry-ja-herttuatar-meghan-eivät-kadu-lainkaan-brittihovista-lähtemistä/ar-AANAxrX?li=BBr5KbI
Kuka haluaa olla täällä kaivattu? Aivan seko ajastus.
Lukekaa näitä juttuja vähän tarkemmin, on nimittäin melko sairasta.
Ei kukaan! (Huomioitu ihmisinä vain järkevät ihmiset).
En olekaan kenenkään kaivattu. Jopa entiset tututkin tehnyt selväksi, etten kelvannut ulkonäöllisistä syistä johtuen ystäväksi, ei voinut mun kans liikkua ihmisten ilmoilla, olis ne heidän parempitasoiset ystävät nähneet vielä millasen kummajaisen kans he kulkevat. Olen muiden silmissä ruma, sutta, paskaa ja sekundaa oleva merkityksetön kuvatus.
Kaipaamisasiat hoidetaan ihan muualla kuin palstalla. Aika näyttää miten käy ja missä me kaksi vanhaa kohdataan.
Evvk💩