Miehen oikeus seksiin ja lapsettomuuteen

Anonyymi

Täällä oli hyvä kommentti:

"Miksi naisen tulisi lisääntyä tuntemattoman panomiehen kanssa? Kyllä jokainen nainen haluaa lapselleen isän joka myös haluaa yhteistä lasta! Lapsen tekeminen pitää olla yhteinen päätös. Muuten miesten oikeuksia poljetaan. Ei miestä voi pakottaa isäksi vain sen vuoksi että mies halusi seksiä."

Tämä on noin totta ja jokaisen naisen pitäisi kuunnella miehen kanta aborttiin ettei sortuisi femakkoiluun. Jos mies on vain halunnut seksiä ja panoa niin se EI TARKOITA sitä että haluaa lapsia. Vaadin aborttia koska minulla on oikeus kuulemiseen. Kaikki ei halua lapsia ikinä elätettäväksi. Koittakaa nyt tajuta että parin yön hetekahumppa ei ole sitoumus isyyteen eikä elatus vankeuteen, sen on tarkoitus olla vain kivaa. Panomiehilläkin on oikeutensa. Abortin maksan jos se on rahasta kiinni.

13

194

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miehelläkin on oikeus turvalliseen seksiin ja halutessaan ihmissuhteisiinkin. Siksi normimiehet eivät tikullakaan koske näihin äärifeminsiteihin.

      • Anonyymi

        Normi-ihminen ei yleensäkään pidä ääri-ihmisistä. Olivatpa nämä sitten mitä äärilaitaa tahansa.


      • Anonyymi

        Älä sinä neuvo, nainen vaietkoot seurakunnasa ja autuas on se joka murskaa lapsensa kallioon (Raamattu)


    • Abortin maksaminen on ihan reilu teko. Ja vähintä mitä mies tuossa tilanteessa voi tehdä. Rahan antaminen ei korvaa kyllä sitä epämukavuutta mutta kun ei biologialle mitään voida niin kustannukset voi ainakin korvata.

      • Anonyymi

        Niin että miehen pitäisi maksaa yksinään koko lysti..? Sittenkin vaikkei edes haluaisi tappaa lasta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin että miehen pitäisi maksaa yksinään koko lysti..? Sittenkin vaikkei edes haluaisi tappaa lasta?

        Muutama kymppi on halvempi kuin elarit 18 v.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Muutama kymppi on halvempi kuin elarit 18 v.

        Muutama kymppi verirahoja tulee monissa tapauksissa kalliimmaksi kuin lapsen elämisen auttaminen.


    • Anonyymi

      Miksei humputi pamppu miehelle tule mieleen vielä 2000 -luvullakaan käyttää kondomia eikös sentään pitäisi jo niin yksinkertainen asia osata?..Ja sitäpaitsi niinkun kaikkia sekopäisiä väkisinmakaajia sitten aina riittää kuitenkin jossain niin miten ihmeessä voidaan jossain Usassa jossain osavaltiossa kieltää abortti ??eihän niillä sekopäillä ole tosiaan mitään aikomusta elättää sitä lasta kuitenkaan..Jota elättämiseen mielenkiinnottomuutta täälläkin joku samantapainen sekopää jaksaa jankuttaa.. Juu siis ei kannata lasta tänne sekopäisten raiskaajien tai muuten vain sekopäiden ja kateellisten pikkunipottajien maailmaan synnyttää..Ettå kyllä ihmetyttää.miten länsimaisia vapauden muka arvoja puolustava USA antaa osavaltioissa tehdä tuollaisia keskiaikaisia lakeja!aina äidillä pitäisi olla päätösvalta pitääkö vai ei lapsen esim väkisinmakaamis tapauksissa.. se on elintärkeä oikeus äidille koska ei ole esim olemassa mitään välttämättä kunnon elatusta lapselle ja tukea ja mielen kestänyttä jos lapsi syntyy esim. väkivallan seurauksena, ja sekin voi köydä mielen päälle jos lapsi on pakko antaa sitten rikkaammille ja pakko synnyttää kuitenkin..Että keskiaikaisuus paistaa joissain usan osavaltiossa..!pelottavaa tuollainen ettei pysty abortoimaan!

      • Anonyymi

        "Miksei humputi pamppu miehelle tule mieleen vielä 2000 -luvullakaan käyttää kondomia eikös sentään pitäisi jo niin yksinkertainen asia osata"

        Paljaalla on parasta. Kortsun kanssa on kuin söis karkkia kääreet päällä. Voihan muija tehä abortin. Sitä varten se on olemassa.


    • Panomies voi kyllä tehdä (teettää) itsensä hedelmättömäksi.

      Irtosuhteita kannattavan panomiehen kannattaa silti käyttää kondomia, sillä suojaamattomasta seksistä voi olla muitakin seurauksia kuin raskaus.

      • Anonyymi

        Antibiootit on keksitty.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Antibiootit on keksitty.

        Hieno kommentti.
        Ei tarvitse välittää sukupuolitaudeista, kun antibiootit on keksitty.

        Entäs kun klamydia esmes aiheuttaa usein lapsettomuutta. Se on toki hoidettavissa antibiooteilla, mutta ei sitä aina ajoissa havaita. Panomiehen on siis oikeus aiheuttaa naisille lapsettomuus, koska panomiehen on oikeus panna?

        Eikä antibiootitkaan ihan kaikkeen auta.


    • Anonyymi

      Jämäkkä mielipide.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      122
      773
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      42
      559
    3. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      505
    4. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      502
    5. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      18
      495
    6. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      101
      452
    7. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      441
    8. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      34
      388
    9. Mies kyllä lähestyy naista

      jos on oikeasti kiinnostunut. Tämä muistutuksena.
      Ikävä
      46
      373
    10. Martina ja Muhis vaan ystäviä

      Selityksiä tältä tyrkyltä löytyy, eikö kehtaa puuma sanoa, että seurustelemme. " Tää nyt on tämmönen alku vielä". Eiköhä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      130
      372
    Aihe