sanomahdet painettiin paperille
vietämme onnellista sanomalehtien papereiden päivää
kaikille papereille hyvää menestystä!
hyvää sanomalehtien paperin päivää
5
134
Vastaukset
- Anonyymi
Juon aamukahvini selaamalla lehteä, en tiirailemalla puhelimen ruutua. Näin teen, niinkauan kuin siihen kykenen.
- Anonyymi
Olen juonut aamukahvini vaimon kanssa yli 10 vuotta tabletin avulla enkä sanomalehdestä.
Samassa tabletissa monta lehteä ja muita uutisia. Mahtuu hyvin pöydälle kummankin lehdet eli tabletit ja uutiset on uusia eikä vanhoja.
Ja sanomalehti tulee joka paikkaan missä minä ja tabletti olen, vaikka ulkomaille.
Kannattaa kokeilla. En ole katunut että vaihdoin. Ja tulee paljon halvemmaksi kuin sanomalehti paperisena. En oikeastaan tajua, miksi joku vielä tilaa paperisena lehden.
- Anonyymi
Paperinen sanomalehti saastuttaa paljon enemmän kuin digilehti. Ei puuta pidä kaataa mokomaa kertakäyttöä varten enää nykyään.
- Anonyymi
Ei se ole pelkkää puun väärin käyttöä. Mustetta käytetään. Energiaa käytetään. Kuljetukset saastuttavat. Käytetyn paperin puhdistaminen saastuttaa. Pihojen roskikset täynnä sanomalehdistö. Kaoliinia kaivetaan ja kuljetetaan turhaan.
Ilmaiset paoerimainokset eivät ole ilmaisia. Tuotteen hinnassa ne on. Värikkäät mainoslehdet sisältävät vielä enemmän mustetta.
Pitäisi viettää sanomalehden iloisia hautajaisia. Sanomalehti on ollut tärkeä, mutta ei enää.
- Anonyymi
.... kaikille papereille hyvää menestystä!....
Tulee mieleen oikeastaan vessapaperi, jolle voi toivottaa hyvää menestystä. No ehkä myös muut pehmopaperit ja kai ne lahjapaperit pitää hyväksyä.
Sanomalehtipaperia voi kiittää hyvästä elämän työstä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1956808- 1592006
- 1131668
- 511370
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551218Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢481074Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu991045Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6967Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251934- 41909