Hei te kaikki kokeneet

Sikäli hyvä palsta, että täältä olen aina saanut vastauksia nin autoihin, remontteihin ym.liittyen.
Nyt meni valvontakamerasta kiintolevy ! En todellakaan osaa itse laittaa ! Kone vaan tyynesti ilmoittaa " ei kiintolevyä" ja "verkkoyhteys katkaistu". Kenen puoleen siis kääntyä ?
2118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pitää jostakin katsoa, mikä on kiintolevyltä vaadittu formatointi. Aika usein se on FAT32 nykyään. Luultavasti käyttis on rom:lla - sitä ei tarvitse uudestaan asentaa. Voi jopa olla, että osaisi formatoida levyn itse, jos siihen tyrkkää uuden levyn kiinni. Mikäs on levyn liitynnän tyyppi? Onko ihan SATA vai joku mSATA - vai jotain eksoottista? Kannattaa kysellä jostain tietokonepalstoilta, miten noita formatoidaan..

Äänestä
  • niin, siis tietokonehuolloista.. siellä osataan, meni jalat sekaisin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sikäli hyvä palsta, että täältä olen aina saanut vastauksia nin autoihin, remontteihin ym.liittyen.
Nyt meni valvontakamerasta kiintolevy ! En todellakaan osaa itse laittaa ! Kone vaan tyynesti ilmoittaa " ei kiintolevyä" ja "verkkoyhteys katkaistu". Kenen puoleen siis kääntyä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu