mikä ihmeen stalkkaus??

hiukan varmaa juntti oon ku en tajua mut mitä se meinaa ku puhutaan jostai stalkkauksesta ircissä..? kiitoksiva avústa..:)
621705
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

mutta englanninkielessä stalking tarkoittaa väijymistä.

Äänestä

Jos joku joinii kaikille samoille kanaville, seuraa uusille kanaville jne. se on stalkkausta.

Äänestä
  • lisäksi mm xchat ohjelmalla voit määritellä sanat jotka korostetaan.. Voit siis väijyä toisten puheista esim omaa nickiäsi (tämä oletuksena) ja mitä tahansa valitsemaasi sanaa. Olettaisin siis että joku puhuu stalkkauksesta silloin kun on määritellyt jotain tiettyjä sanoja korostettavaksi.

    Äänestä

kaikki vaarin se tarkoittaa vahan niiku vakoilemista

Äänestä

Vähän niinkuin vakoilee muita tai kattoo toisii niiden huomaamatta

Äänestä
  • Stalkkaus on vapaamuurari / poliisien kansan vainoamista. Poliisi aseistetaan kansaa vastaan poliisis harjoittelee hyökkäämällä syyttömien miesten asuntoihin ja amppuu kuolettavasti. Uuutis toimitus raportoi kahdesta naiseta tai jotain. poliisi ei anna nykyään lausuntoja vaan loppuraportin johon sujautettu poliisin mummalta saatu sota-ase. Harjoittelu jatkuu syyttömiä miehiä vastaan par aikaakin joskus kohteeksi määritrllään mustaa pipoa pitävä . Yksiköt lähtevät Femakon soitosta112 ja tappo jahti alkaa. jos kuuntelet luuriasi poliisi tappaa koska ET TOTELLUT KÄSKYTYSTÄ. Valmisteluja tarvitaa että poliisimme on tappovalmis kun vapaamuurari herrat tarvite´see tukea. Tarkoitus on kavaltaa kansan omaisuus hyvienherrojen haltuun. Kansalisia tarvitaan palvelemaan ylemmistöä esimakua olemme saaneet teiden sulkemista EU kokus saattueiden vuoksi. nämä herrat kuuluvat eliittiin joille eduskuntamme myy maatamme minkä ehtii. Nyky hallintomme taitaa olla huonoin hetkeen heidän kannaltaan. homma on edennyt jo vuososatoja ensimmäinen muurari presidentimme oli Ahtisaari YK on vapaamuurarien maalle perustettu yhdistys samoin Maailmanterveysjärjestö. EU on 7 viisaan miehen järjestö veljeskuntamme euroopassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kretz. kirjoitti:

hiukan varmaa juntti oon ku en tajua mut mitä se meinaa ku puhutaan jostai stalkkauksesta ircissä..? kiitoksiva avústa..:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu