1. BACH
2. Beatles
3. muut
Vastaukset 1
- Anonyymi
Tuo on tietenkin asia joka riippuu siitä mihin viitekehykseen mittaus sijoitetaan. Jos viitekehyksenä käytetään Britannian singletilastoja, niin Bach ei kuulu edes Top 100:aan.
No nyt sitten se näiden palstojen talipannu tulee sanomaan että entäs kontrapunkti? Että Bach voitti 100-0 Beatlesin ja muut rockbändit ja artistit kontrapunktin kanssa tolskauksessa.
Ja tottahan se on, mutta johon voi kumminkin vastata että Brittibändit ja artistit musiikkia tehdessään viis veisasivat ja yhä viis veisaavat kontrapunktista mutta yleensäottaen kaikki ainakin vielä 1960-luvulla pyrkivät pärjämään singletilastossa.
Senhän todistaa jo se pikku keskustelu jonka silloiset rokin kuninkaalliset eli beatlet McCartney ja Harrison kävivät Let it be elokuvassa, jossa McCartney sanoo Harrisonille että rockbändi on tasan niin hyvä kuin mitä on viimeisimmän singlensä sijoitus mainitussa tilastossa eikä Harrison väittänyt vastaan.
Jaa että mikäkö oli Beatlesin silloisen viimeisimmän singlen sijoitus Britannian singletilastoissa? No no:1 tietenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 402476
- 52936
- 62856
Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227723Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t52720T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin10634Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81597- 47587
- 65583
- 47578