Veikkaus ja vedonlyönti

Anonyymi

Uusi veikkauksen päätös että veikkauskorttia pitää näyttää pelatessa esim pitkäävetoa. Epäilen vahvasti että se on tehty siksi että veikkaus saa sillä enemmän voittoa koska pystyy kortin tietojen perusteella muuttamaan esim kunkkunumeroita joita ihmiset pelaa ja jolla he ovat voittaneet usein. Nyt he tekevät niin että jos pelaaja on pelannut ilta ja myöhäiskenon kunkkunumeroita niin toisen he antavat oikein mutta ei koskaan sitä toista. Sillä veikkaus saa ihmisten mielenkiinnon säilymään ja pelaamaan lisää. Olen pelannut kunkkunumeroita ennen ja jälkeen kortin pakkonäyttämisen jälkeen ja voin sanoa että voitin tuhansia ennen ja nyt en mitään!
Ihmiset lopettakaa kenon pelaaminen ja keskittykää jääkiekkoon ja futikseen pitkässävedossa. Niihin tuloksiin ei veikkaus pysty.

0

682

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

        Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
        Maailman menoa
        260
        4596
      2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

        se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
        Maailman menoa
        132
        3003
      3. Miten löydän sinut

        Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
        Ikävä
        43
        2776
      4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

        Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
        Heinola
        75
        1749
      5. Vaikea tilanne

        Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
        Ikävä
        106
        1604
      6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

        Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
        Maailman menoa
        28
        1493
      7. Milloin kaivatullasi

        .. on nimipäivä?
        Ikävä
        55
        1334
      8. Kehtaisitko näyttäytyä

        kaivattusi seurassa?
        Ikävä
        93
        1245
      9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

        Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
        Ikävä
        47
        1119
      10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

        Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
        Maailman menoa
        208
        1116
      Aihe