Säkylästä, nimi julkista tietoa raiskattuaan ja riistettyään vapauden nuorelta naiselta 3vrk ajaksi. Tuomio 7,5v. Tunteeko kukaan, missä mahtoi asua? Toi tytön kotiinsa ja siellä teki seksuaalista väkivaltaa tämän ajan palauttaen sitten lähelle kotiaan Turkuun.
Petri Olavi Mölsä
64
20563
Vastaukset
- Anonyymi
Aivan liian vähällä ehkä päässee.
- Anonyymi
7,5v aivan liian vähän :-(. Tunteeko kukaan. Onko ahdistellut Säkylässä?
- Anonyymi
Vähän tuo on, jos oli ensikertalainen lusii puolet, kokennut hörhö istuu 2/3 osalla. Taas jos on joskus lusinnut mutta on kulunnut 3 vuotta edellisestä tuomiosta katsotaan että on ensikertalainen, joten puolikkailla. Vaikka olis ollut vuosia vankilassa, typerä laki.
- Anonyymi
Aivan liian livä tuomio toivottavast nostava hovissa vähintään
10-vuteen ja myös kovausta.- Anonyymi
Näin juuri. Eikö kukaan tuota hyypiötä tunne, osaa siitä niljakkeesta mitään kertoa, vaikka Säkylä on pieni paikka?
- Anonyymi
Vastauksista päätellen...säkyläläiset varsin erikoista sakkia...enemmänkin. Pitävät ehkä normaalina käytöksenä ja toimintana tapahtunutta?
- Anonyymi
Mälsä pääsi liian vähällä.
- Anonyymi
No kait tääläkin vapaaehtousia on
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No kait tääläkin vapaaehtousia on
Vapaaehtoisia, olen käynyt koulua
- Anonyymi
Eiköhän paikkakunnalla ole samankaltaisia kuin puheena oleva, niistä vaan ei huudella.
- Anonyymi
Onko joku peräkammarin poika Säkylästä joka katsonut liikaa netistä seksiä..ja sitten kuvitellut että näin ja näin saa tehdä ..näitä riittää tässä maassa!!
- Anonyymi
Ei oo poeeka vaan 52 -vuotias julman näkönen ottus.
Rangaistukset aivan liian mietoja nykyään.Tuollaisesta hulluudesta pitäisi laittaa ankaraan pakkotyöhön loppueläkseen tyyliin.
Siitä ei ole pitkäaika kun tuomarit ei eroittanut suunnitellusta murhastakaan tuomiota vaan tappona tuli tuomio.
Miten noin surkeita tuomareita meillä on vara pitää.- Anonyymi
Raa'alle miehelle raaka rangaistus eli vehkeet pois ja hormonilääkityksellä naiseksi!
- Anonyymi
Juu, ei muutakun kyläkäräjät Lallintalolla, veelle ja leivälle kymmeneks vuojeks.
" Tabu- Kyläkäräjät " (Poistetut kohtaukset )
YouTube. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu, ei muutakun kyläkäräjät Lallintalolla, veelle ja leivälle kymmeneks vuojeks.
" Tabu- Kyläkäräjät " (Poistetut kohtaukset )
YouTube.Turpa kiinni jyry, eipä käyä syylliseen käsiks.
- Anonyymi
Muilla paikkakunnilla olisi jo tarkasti kuvailtu henkilö. Säkyläläisetkö hyväksyvät teon? Kylän ohi olen ajanut aikoinaan monesti, ketään en sieltä tunne. Vieläkö siellä p...ska haisoo?
- Anonyymi
Minkä näköinen siis? Ei tuo pinterest kuvassa oleva kuten joku murhainfossa veikkas?
- Anonyymi
Jos äijä tykkää videoida muita niin varmaan haluaisi oman kuvassakin julkisuuteen. Noita rikollisia suojellaan toisin kuin esim Britanniassa jossa lärvit julkaistaan. Mutta Suomi on Suomi.
- Anonyymi
Eräs samanniminen mutta tietäjäthän tietää ettei ole netissä. Se siitä. toivotaan kunnon kakkua , en uskalla kuvitellakaan uhrin olotilaa.... onko saanut syödä juoda vessakäynnit ...kaikki perusjutut. Tämä mies on kyllä sairas , silti ei ol tehty mielentilatutkimusta...outo juttu. Hän tavallaan tappoi uhrin sisimmän.
- Anonyymi
Sanoisin suorastaa hirviö, vanhan ajan pyttytuomio olis kohdallaan.
- Anonyymi
Halla-aholainen, persuaktiivi.
- Anonyymi
Mölsä oli tunnettu aktiivinen sosiaalidemokraattien kannattaja !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mölsä oli tunnettu aktiivinen sosiaalidemokraattien kannattaja !
Taisi olla enemmänkin tuollainen Sasu Haapasen tapainen, eli vassari, näin kylillä puhuvat, vaikka olikin tuollainen kokoomusnilkin näköinen viikari.
- Anonyymi
Mitenköhän oli saanut tytön matkaansa?
- Anonyymi
Luultavasti väkisin, elikä kipnapannut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luultavasti väkisin, elikä kipnapannut.
Ai, kun unohtu että kaukea korto kun on ja sanovat että hullulla on
hullun voimat.
- Anonyymi
Jopas on kummallista settiä täällä. En ole ikinä Säkylässä käynytkään ja aika oudolta paikalta vaikuttaa! Tuon ukkelin kuva pitäisi kyllä saada näkyviin julkisesti, talonsa on sentään jo kuvaan päässyt
- Anonyymi
Missä on tekijän talon kuva?
- Anonyymi
Haluaisin tietää, olisiko tämä voitu estää? Esim ohjaamalla epäilyttävä henkilö mielenterveyspalvelujen piiriin? Mielestäni lähipiiri, naapurit ovat vastuussa, jos tiesivät että henkilö on sairastumassa henkisesti.
- Anonyymi
Ei mahu, paikat on täynnä samankaltasia.
- Anonyymi
Kyllä nyt lainsäätäjien aika herätä, sillä tämä tyttö
sai tästä kauhu tapauksesta varmaan elinikäisen kauhun jne.......- Anonyymi
Hyvä. Oppii ehkä käyttäytymään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä. Oppii ehkä käyttäytymään.
Vedä etukäteen.
- Anonyymi
Taisi mminihameessa keikistellä ja näytellä aikuista vai ?
- Anonyymi
Miksi muuten vain kantasuomalaisten paikkakunta ja koko nimi mainitaan mediassa, mutta ei ulkomaalaistaustaisten koko nimeä ja kansallisuutta??
- Anonyymi
Onko jo vapaana?
- Anonyymi
Vapautuu vissii tämän vuoden syksyllä
- Anonyymi
Taas yksi syytön lusimassa. Pikkuritsa myy itseensä satasella yö, ja mies saa syytteen raiskauksesta.
Naiset helvettiin lakituvista niin saadaan oikeutta tähänkin maahan.- Anonyymi
No melkosen aivopierun heitit. Kandee olla hiljaa asioista josta ei tiedä mitään...
- Anonyymi
Pikkulinnut lauloi että ihmis-saasta on kotiutunut säkylään.
- Anonyymi
Tää saasta asustelee nykyään säkylän jääkiekkohallin takana jossakin niissä olevassa kerrostalossa. Hienosti kunta tukee tollasta vapaudenriistäjää. Lähellä koulut jne.
- Anonyymi
Joulukuun alussa oli koululta tiedotettu, että koulun ohi kulkenut henkilö oli kuvannut oppilaita. Nimenomaan kulkenut kerrostaloille päin tai sieltä keskustaan päin.
- Anonyymi
luvalahdella asusteli, nyt vissiin isosäkylänkoulun lähellä kerrostaloissa..
- Anonyymi
Juuri se tossa ylempänä mainittu...
- Anonyymi
Kuntavaaleihin persujen ehdokkaaksi, valtuustopaikka on varma.
- Anonyymi
Ilmeisen rauhassa saa ihmispaska olla.
Ketjusta on poistettu 32 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu917431Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2227295K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1365023Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1224677PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *394540Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko854245Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1134047- 1581694
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.91459Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell2331311