mulla olis ongelmana poikakaveri...joka on nyt lihonu aika paljon hän on 185cm pitkä ja painaa nyt jotain 105kg. Ennen hän painoi jotain 85kg. Ei tämä minua muuten niin häiritsisi, mutta kun hän valittaa että on läski, mut ei sitte tee asialle mitään...miten saisin hänet kuntoilemaan ja syömään terveellisemmin :) Hän vain suuttuu jos yritän puhua asiasta :( olisi kiva jos joku voisi neuvoa? :)
miten saada poitsu liikkumaan??
Alake
101082
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
jos hänestä tuntuu "vaivalloiselta" lähteä vaikka lenkille, kysyt jos lähtisitte yhdessä, eikä sitä mitään "tappotahtia" tarvita. Eiköhän reipas kävely riitä. Ja teet siis kaiken saman kuin hänkin, vaikket sitä tarvisi, niin ainakin olisit mukana, ja jakssaisit kannustaa.
Toivottavasti oli jotakin apua.
No olen mie sitäki ehottanu...mutta ei sillä kiinnosta kuulema...Hän sano, että voisi alkaa käymään kuntosalilla, mutta sen äiti ei maksa sille kuntosali korttia :(
ja sanot miten kiva olis kävellä jossaa sen kanssa, nyt alkaa olla kesä joten voisihan sitä lähteä kesäiltana romanttiselle kävelylle merenrantaan, siitä EI VOI kieltäytyä :)
Onnea.
siis sanot sille miten kivalta susta tuntuisi tommonen iltakävely:)
kokeilemisen arvoinen idea ;) kiitos...lisää vain ideoita, jos on :D
Miksi liikkua enemmän, jos voi syödä vähemmän? Laihdutuskuurista ei kuitenkaan ole mitään hyötyä, sillä kilot kyllä palaavat. Mutta jos syömistottumukset muuttaa pysyvästi, se kestää!
Osta sieltä ostos tv:ltä tai mikä vitun mainoskanava olikaa se vitun Sauna Belt.
Ittellä on se ja se toimii, sitä ei tarvi ku vaa pitää päällä nii kyllä laihtuu!
rupeet tsiigailee muita kundeja ja aina sanot silleen hiljaa et "uuh mikä kroppa" sun muuta paskaa.. ja kun sun poekaystäväs kuulee sen ni sekin rupee dieettaa ja treenaa..
... sitte se suuttuu.
No ennen hän kävi salilla, mutta nyt ku olen sitä ehottanut niin hänellä ei kuulema kiinnosta :/ En edes pidä semmosista laihoista pojista, mutta kyllä tahtosin, että vähän siltä kattois itsensä perään :)
Itse urheilen paljon :)