Menin tänään metrolla aamusta monta pysäkkiä, otos vaunussa missä olin: 11 henkilöä, 4:llä maski.
Eräällä miehellä maski kaulan kohdalla, ei ollut jaksanut laittaa oikeaoppisesti.
Että näin. En viitsinyt näpsiä maskittomista kuvia.
Eräällä miehellä maski kaulan kohdalla, ei ollut jaksanut laittaa oikeaoppisesti.
Että näin. En viitsinyt näpsiä maskittomista kuvia.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Outo juttu tuo otsikko ja sitten tuo teksti. Haluat mollata Sofiaa että on muitakin yhtä typeriä kuin hän?
Päinvastoin. Tästähän on ollut täällä kirjoituksia, ettei maskeja juuri käytetä.
Aloittaja halveksii maskittomia. Olisi näpsinyt kuvia ja lähettänyt Seiskaan. Koska Sofiakaan ei käytä ilmeisesti (otsikko) niin kirjoittaja halveksii myös Sofiaa.
Voittehan tämän kääntää näin. Tarkoitus puolustaa Sofiaa.
T. Ap
Miten halveksii, totesi että moni jättää käyttämättä. Sofia nostettu tikun nokkaan. Jälleen.
Eikös tuosta ole iät ajat kun jostain Sofian maskittomuudesta oli kuva Seiskassa ja sitten juttua täällä.
Niinhän se menee että Seiska maalittaa. Sieltähän ne jutut tänne sitten tulevat. Koski asia sitten ketä henkilöä tahansa. Ei Sofia sen "suojellumpi" ole kuin muutkaan. Vaikka täällä nyt tuo Martinan stalkkeri päivystääkin 24/7.
Hauska seurata, mitä yrittävät keksiä Sofiaa haukkuakseen. Nyt on ollut maskit, hernekeitot, pizzat ja kaikki mahdollinen taivaan kannen alla.
Varmasti on kivaa olla noin kaunis kuin Sofiakin on, mutta siitä seuraa noita ikäviä lieveilmiöitä paljon eli kateuteensa hukkuvat ääliöt inisevät joka ikisestä asiasta.
Nauttikaa Sofia ja Stefu elämästänne, elämme vain kerran, älkää välittäkö noista vinkujista ja tuskinpa välitättekään.
Stefu ei näytä onnelliselta muuta kuin humalassa kavereiden kanssa. Sofia on onnellinen kun saa esitellä kaikkea materiaa.
Sohva ei voi käyttää maskia, kun tukehtuu muuten huuliinsa!
Mitä puolusteltavaa on kenessäkään, joka ei viitsi käyttää maskia esim julkisissa ? Hemmetin huono argumentti on se, että moni muukaan ei käytä.
Mutta Anne Aitolehti se pitää kertakäyttöistä maskia ruokaillessa käsivarressaan. Ollut ties montako tuntia naamalla, ja ei kun uudestaan naamalle, kun ollaan syöty. Hyi yäk. Mulle kertakäyttömaski on kertakäyttömaski. Niin köyhä en ole, ettei niitä olisi varaa ostaa tarpeeksi.
Mikä ihme tuolla omituisella otuksella (anteeksi) on Martinan äitiä vastaan?
Suurin osa juurikin tekee noin! Hyvä Anne 👍🥰!
Kateus tietenkin, mitä muuta!
Likainen maski takaisin naamalle
Martille lävähti ilmoitus.
Samaa olen ihmetellyt ja toinen ihmettelyn aihe on nuo leuan alla maskia pitävät, sitten vetävät mytyssä olleen likaisen maskinsa naamalle, kun liikkeeseen menevät sisään.
Suurin osa ei näköjään ymmärrä hygieeniasta mitään.