Autuaita ovat puupäät...

Anonyymi

...koska he eivät huku...

7

760

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joku Inkeri Pietasaaresta kirjoittaa blogissaan että suurten ikäluokkien aikainen eläköityminen vaikuttaa kansantalouteen. Inkeri on itse nelikymppinen mutta ei ole vielä ehtinyt työelämään lainkaan. Nyt vain Inkeri lopetat masennuslääkkeiden syönnin ja menet rohkeasti töihin ja alat tienaamaan sekä maksamaan veroja siitä se talous kohenee.

    • Anonyymi

      Kuka sitä viittii enää tehä töitä ko kaikki verorahat menee juhlapaikanhakijoille ja talipalleille.

    • Anonyymi

      Inkeri on "taiteilija". Muutama kuukausi sitten käytti tittelinä "filosofia".

    • Anonyymi

      Ketkä sen sitten heille tekee.
      Maksaa eläkkeet, hoitaa ja hoivaa ?

      Kun ne on nykyään niin monen todistuksen mukaan.

      Punavihervassareita.
      Veteliä vätyksiä, ikiopiskelijoita, Kela luukuttajia, sosiaalipummeja, maailman halaajia, ilmastohömppääjiä, elintapaintiaaneja ja surffareita.

      "Takavuosina kerätyt varat ovat toki hyväksi avuksi, mutta valtaosa tämän päivän eläkkeistä kustannetaan eläkemaksuista, joita työntekijät ja työnantajat maksavat."

      https://motiivilehti.fi/lehti/artikkeli/kuka-nostaa-suomen-suosta-b5-ratkaisevaa-kysymysta-millaista-jalkea-elakepommi-tekee/

      Mistä he tulevat ne osaajat ja tekijät jotka kaiken tämän ja muun pienellä palkallaan ja tulonsiirroillaan tekevät ?

      Ken tämän tietää on etevä ja pätevä.

    • Anonyymi

      Näitä Inkerin kaltaisia lokkeja on runsaasti toimeentulotuki, työttömyyskorvaus, asumistuki...

    • Anonyymi

      Inkeri kirjoittaa että tinderistä poistettu liian vanha sinne?

      • Anonyymi

        PUupäät on Autuaita, koska mätänevät

        😂😂😂😁😃😃😃😘


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3982
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2297
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1449
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      827
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe