Kun tänne on riittävä etäisyys ja käy harvemmin niin on parempi olo ja mieli. Tuuliviirit ei riko elämää.
Silloin kun ei ole oikeaa yhteyttä toiseen, tämä on rankin ja tuhoisin kanava. Kirjoitin tänne joskus omaa kaipaustani. Sen kanssa oli opittava elämään koska koin jääväni yksin olojeni kanssa. Keskeneräisyys on ikävää, mutta se on kestettävä.
0Äänestä
Anonyymi
Niin, tämä on vihonviimeinen kanava, mihin ei olisi pitänyt eksyä ikinä. Rankkaa, turhauttavaa ja ikävää, ei vaan on täällä mukavaa huumoriakin. Ikävän tunne vain kasvaa entisestään, kun pala kurkussa lukee kaipaavia viestejä (on ne tarkoitettu sitten kenelle hyvänsä) . Saa olon tukalaksi ja raskaaksi. Mutta lukemattakaan ei olla voi. Aattelen, että kyllä tuuliviiri voi rikkoa elämää. Hyvällä ilmalla toiveikkuutta, ennettä jostain paremmasta. Huonolla ilmalla synkkyyttä ja epätoivoa. Voimakkaita tunteita äärestä toiseen.
Mutta mukavaa ja aurinkoista päivää itse kullekin.
Vastaukset 6
Vanhimmat
🥱😴😴
Kun tänne on riittävä etäisyys ja käy harvemmin niin on parempi olo ja mieli. Tuuliviirit ei riko elämää.
Silloin kun ei ole oikeaa yhteyttä toiseen,
tämä on rankin ja tuhoisin kanava.
Kirjoitin tänne joskus omaa kaipaustani.
Sen kanssa oli opittava elämään koska koin jääväni yksin olojeni kanssa. Keskeneräisyys on ikävää, mutta se on kestettävä.
Niin, tämä on vihonviimeinen kanava, mihin ei olisi pitänyt eksyä ikinä.
Rankkaa, turhauttavaa ja ikävää, ei vaan on täällä mukavaa huumoriakin. Ikävän tunne vain kasvaa entisestään, kun pala kurkussa lukee kaipaavia viestejä (on ne tarkoitettu sitten kenelle hyvänsä) . Saa olon tukalaksi ja raskaaksi. Mutta lukemattakaan ei olla voi. Aattelen, että kyllä tuuliviiri voi rikkoa elämää. Hyvällä ilmalla toiveikkuutta, ennettä jostain paremmasta. Huonolla ilmalla synkkyyttä ja epätoivoa. Voimakkaita tunteita äärestä toiseen.
Mutta mukavaa ja aurinkoista päivää itse kullekin.
Huomenta ja mukavaa päivää
https://youtu.be/SDwL_VyPYYk
....on sydämeeni niin pitkä matka... mutta hän on siellä jo...ollut jo kauan
It`s meee mut vain yhdelle miehelle 😍